Slovník pojmů - g

 • G.L.P komplex

  Komplex tvořený kombinací esenciální aminokyselinou L-leucinem a piperinem.

 • Grip - omotávka

  Gripem označujeme všechny části sportovního vybavení v místě kde se drží. Grip nebo-li omotávka zlepšuje přilnavost materiálu k ruce a má navíc schopnost sát pot a zvyšovat neklouzavost hokejky nebo rakety.

 • Gainery

  Jsou proteinovo-sacharidové premixy. Gainery jsou tak skvělým pomocníkem po tréninku, kdy doplní spotřebované sacharidy a zároveň i bílkoviny. Gainery mají ve většině případů vyšší obsah sacharidů oproti proteinům.

 • Glycin

  Jedná se o jednoduchou aminokyselinu, která se nachází v množství rostlinných a živočišných bílkovinách. Hojně je obsažen v elastinu a kolagenu. Glycin je neesenciální aminokyselinou. Podporuje výkonnost, zejména při dlouho trvajícím sportovním výkonu.

 • Ginkgo biloba

  Jinan dvoulaločný, je druhem stromu, jehož suchý extrakt se využívá především za účelem prokrvení mozku a dalších tělesných tkání. Významně také podporuje paměť a soustředění. Celkově napomáhá vydatnějšímu přísunu živin do tkání a s tím spojenému odplavování škodlivých látek.

 • Glukosamin sulfát

  Si naše tělo dokáže vyrobit samo. Ovšem při zvýšené opotřebovanosti spojené se stářím, větší zátěží, nesprávnou výživou nebo kloubním onemocněním je vhodné podpořit pomocí doplňků stravy.

 • Glukóza

  Je zdrojem rychlé energie, často bývá označována jako „hroznový cukr“.

 • Glutamin

  Je aminokyselina, která podporuje regeneraci a napomáhá růstu svalů. Zpomaluje úbytek svalů po tréninku. Pomáhá při zranění. Jakmile je v těle nedostatek této aminokyseliny, tělo si ji začne vytvářet ze samotného svalu.Jedná se o nejrozšířenější aminokyselinu v našem těle. Glutamin (čistý l-glutamin) zvyšuje imunitu, vyplavuje růstový hormon a testosteron po cvičení. Při vysokém zatížení dochází ke zvýšenému využití aminokyseliny glutaminu ve svalových buňkách jako náhradního zdroje energie. Doplňování této aminokyseliny zabraňuje tomuto stavu a tím i úbytku svalové hmoty. Při pravidelném podávání potřebného množství glutaminu v období tréninků dochází k růstu objemu svalových buněk a výrazně se urychluje regenerace. Dostatečné množství glutaminu v těle dále podněcuje produkci silně anabolického růstového hormonu.Vyplavování růstového hormonu je tedy mimo jiné i přímo závislé na koncentraci volného glutaminu v krvi. Anabolizace svalů glutaminem způsobuje nárůst objemu svalového vlákna, což je výhodné především v kulturistice. Při nedostatečném množství L-Glutaminu ve svalových buňkách se zpomaluje celková regenerace organismu a snižuje se imunita.Velmi vhodná je kombinace L-glutaminu s Creatinmonohydrátem. Přijímáním obou těchto látek současně se zvyšuje jejich účinnost, dochází k synergickému účinku a zvýšené absorpci (využití).

 • Guarana

  Je rostlina, která obsahuje kofein přímo ve svých semenech. Ten pak blahodárně působí při celkové revitalizaci organizmu, jako povzbuzení vůči únavě, navíc lze využít jako výkonný spalovač tuku. Sportovcům a kulturistům je doporučována, neboť šetří svalová pojiva a kolagen, který přímo ovlivňuje výkon a je obsažen ve vazech. Tlumí únavu svalstva i jiné bolesti kloubů a chrupavek, což umožňuje intenzivní a častější sportovní výkony.

530 503 100 Po-Pá, 8-16 h | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}