Slovník pojmů - v

 • Vitamín B2 (riboflavin)

  Je vitamín rozpustný ve vodě. Tělo je tedy buď využije, nebo vyloučí v moči. Je důležitý pro tvorbu nových buněk, ovlivňuje tedy stav pokožky, vlasů a nehtů. Ideální způsob získávání vitamínu nezbytné pro správné fungování organismu je ze suplementů.

 • Vitamín B6

  Patří mezi vitamíny rozpustné ve vodě, což znamená, že tělo je buď využije, nebo vyloučí v moči. Vitamín B6 umožňuje vyrábět energii z proteinů a cukrů. Působí močopudně a zlepšuje mozkové funkce. Nedostatek se projevuje únavou, závratí a záněty spojivek.

 • Vitamín B3 (niacin)

  Patří do skupiny vitamínů B a je důležitý k uvolňování energie ze sacharidů. Pozitivně ovlivňuje stav kůže, napomáhá správné funkci nervového systému a zažívacího traktu. Zmírňuje stavy úzkostí, nespavost a deprese.

 • Vitamín B12

  Je nejdůležitější pro krvetvorbu, nervovou tkáň a dále pro imunitní systém. Najdeme jej v masu, vejcích nebo v mléku. Ideální způsob získávání vitamínu je ze suplementů. Nedostatek vitamínu B12 se nejčastěji projevuje zhoršením zraku, hučením v uších nebo ospalostí.

 • Vitamín C

  Je rozpustný ve vodě. Tělo si jej neukládá do zásob a není možné se jím předávkovat. Je důležitý pro regeneraci, zabraňuje poškození tkání, omezuje krvácivost dásní a předchází možným zánětům dásní či paradentóze. Dále zajištuje pružnost cév a kostí. Zajišťuje tvorbu kolagenu a má výrazný vliv na celkovou imunitu člověka.

 • Vitamín E

  Patří k nejdůležitějším antioxidantům. Pomáhá zpomalovat stárnutí buněk a zlepšuje hojení ran.

 • Vláknina

  Dělí se na dva typy, a sice na rozpustnou a nerozpustnou. Rozpustná vláknina je lepkavá hmota, která se rozpouští. Najdeme je například v otrubách, jablcích a fazolích. Nerozpustná vláknina je hmota, která sice není rozpustná ve vodě, ale vodu dokáže absorbovat. Nachází se v ovoci, zelenině nebo otrubách. Pomáhá v prevenci střevních obtíží. Rozpustná vláknina je potřebná ke snižování hladiny krevního cholesterolu. Vláknina je v těle velmi důležitá pro celkový dobrý stav těla a její zařazení do suplementace je velmi prospěšné.

 • Vitamín B5

  Řadíme do skupiny vitamínů B, které jednotně označujeme jako B-komplex. Vitamín je ve vodě rozpustný a mezi jeho účinky patří zvýšení plodnosti. Ulevuje i od běžných potíží, jako je zácpa, průjem, zvracení a popraskaná kůže.

 • vykloubené rameno

  <p>K vykloubení (luxaci) ramene může dojít při prudkém nárazu či pouze nezvyklém pohybu a jednoznačným příznakem je prázdná kloubní jamka a výrazná bolest. Velmi rychle se objevuje otok a je nutné vyšetření na RTG. Po vykloubení je nutné vykonat co nejdříve navrácení ramenní kosti do kloubní jamky, v případě, že to není možné, tak je nutné pacienta co nejrychleji dostat na chirurgii. Následně je nutné rameno zafixovat zhruba po dobu 4 týdnů a důležitá je i následná rehabilitace - cca 1-2 měsíce.</p>

 • Vitamín B1

  Řadíme do skupiny vitamínů B. Spolu s dalšími vitamíny z této skupiny výrazně přispívá ke správné funkci trávení a podporuje přeměnu energie.

 • Valin

  Je druh jedné z nejdůležitějších esenciálních aminokyselin. Ovlivňuje růstové hormony a chrání svaly před rozpadem. Je součástí BCAA.

 • Variable Beam

  Technologie Variable Beam pracuje s různou tloušťkou rámu v kritických částech jako je krček a hlava rakety. Raketa má tak na třech místech odlišnou šířku rámu pro lepší silové vlastnosti, více stability a kontroly.

530 503 100 Po-Pá, 8-16 h | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}