Anna Klimundová

 

Foto: Jiří Adámek

Fotky Aničky na našem Facebooku

Sezóna 2012/2013

V sezóně 2012/2013 se jí podařilo dosáhnout hned několika úspěchů. Poprvé v historii se  českému ženskému týmu, kterého je součástí, podařilo obsadit 5. místo na Mistrovství Evropy. V nadcházející sezóně je jejich cílem první čtyřka.

Na Mistrovství České republiky získala Anna bronzovou medaili. Jediným zklamáním minulé sezóny byla prohra ve finále extraligy, kde Anna nemohla přidat potřebný bod kvůli zraněnému ramenu, které jí nedovolilo hrát celé dva měsíce.

Na konci sezóny se Anna stala mistryní republiky ve čtyřhrách společně s Janou Šmeralovou, se kterou mistrovství vyhrála i minulý rok.

Příprava na novou sezónu

Anna Klimundová začala v roce 2014 hrát italskou ligu za Versilia team. Na novou sezónu ji připravuje také nový trenér Simone Rocca.

Na kurtu potřebuje jistotu v nohou, tu ji letos dávají sálovky Yonex SHB-01 LX.

Sezóna 2014/2015

Anička získala bronzovou medaili na Mistroství Evropy družstev 2014 v Itálii.

V roce 2015 vyhrála s týmem Squashclubu Strahov Play off české Extraligy. Vybojovala vítězný bod za stavu 1:1 a přinesla tak histroicky třetí titul pro strahovské ženy.

Z Mistrovství republiky žen 2015 přivezla stříbrnou medaili. Po dvou bronzech se nám zase posunula o kousek blíž k vytouženému zlatu.

Příprava na novou sezónu

V příští sezóně bude bojovat za tým Luzernu ve švýcarské extralize a chystá i debut v nejvyšší lize ve Francii. Nejvíc touží stát se českou jedničkou v seniorské kategorii a začít se naplno věnovat mezinárodním profesionálním turnajům PSA.

Úspěchy

Squash začala hrát v devíti letech, ale úspěchy přišly až pod vedením opavského trenéra Karla Wankeho, se kterým spolupracovala asi od 11-ti let do sezony 2008. Mezi juniorské úspěchy patří:

  • osminásobná juniorská mistryně ČR v kat. Gu 15,17 a 19
  • dvojnásobná juniorská vícemistryně ČR v kat. Gu 17, 19
  • vítěz Super serie French Junior Open 2006 v kat. Gu 15
  • vítěz Grand Prix Czech Junior Open 2007 v kat. Gu 17

V roce 2009 získala druhý titul do 19-ti let, roku 2010 pak třetí. Také vyhrála turnaj kategorie Super serie Swiss junior open kat. Gu19. Již čtvrtým rokem je stálou členkou seniorské reprezentace a momentálně je jedničkou českého žebříčku.

Anička a SportObchod.cz

Anička pro nás pravidelně testuje rakety a pomáhá nám ohodnotit a vybrat ty nejzajímavější modely, které později objednáváme a zařazujeme do nabídky. Zároveň je pro nás také bedlivým rádcem a nezbytným pomocníkem pro připojení nezbytných herních zkušeností a postřehů.

Pomáháme Anně s přípravou a staráme se o její vybavení pro nekonečný sportovní růst. SportObchod.cz poskytuje naší největší juniorské naději materiální zabezpečení.

Zpět do sekce Squash

 

Poradíme vám

Informační linka po-pá: 8–17 hodin

Verča
Verča
Janča
Janča
Nikča
Nikča

530 503 100 infolinka po - pá 8:00 - 17:00

přihlaste se Košík: 0 Kč