Anna Serme – garantka squashové sekce

Anna Serme

Anna Serme je nejvýše postavená česká hráčka na profesionálním žebříčku PSA. Mladá squashistka si v březnu 2017 držela 83. příčku. To z ní dělá nejen nejlépe postavenou Češku, ale měřit se s ní nemůže ani žádný z mužských protějšků. V červenci 2016 se provdala za francouzského squashistu Lucase Sermeho a přestala nastupovat pod rodným příjmením Klimundová.

Anička dokázala skloubit dráhu profesionálního sportovce s náročným studiem překladatelství z francouzštiny do angličtiny a kultury anglofonních zemí na pařížské Sorbonně. Při cestě za lepšími výsledky jí pomáhá trénování v tréninkovém centru ženské francouzské reprezentace u Paříže. K ligovým utkáním nastupuje ve Francii, ale také ve Švýcarsku, Polsku nebo Itálii.

Anička a SportObchod.cz

Anička pro nás pravidelně testuje rakety a pomáhá nám ohodnotit a vybrat ty nejzajímavější modely, které později objednáváme a zařazujeme do nabídky. Zároveň je pro nás také bedlivým rádcem a nezbytným pomocníkem pro připojení nezbytných herních zkušeností a postřehů.

Pomáháme Anně s přípravou a staráme se o její vybavení pro nekonečný sportovní růst už téměř 10 letSportObchod.cz poskytuje naší nejvýše postavené hráčce na profesionálním žebříčku materiální zabezpečení.

Úspěchy

Anna KlimundováSquash začala hrát v devíti letech, ale úspěchy přišly až pod vedením opavského trenéra Karla Wankeho, se kterým spolupracovala asi od 11 let do sezony 2008.

Seniorské úspěchy

  • 6. místo na seniorském ME jednotlivců 2016
  • finálová účast na profesionálním turnaji okruhu PSA na Ukrajině v červnu 2016, semifinále v Belfastu (srpen 2016) a v Londýně (prosinec 2016)
  • vítězství v druhé divizi s českým ženským reprezentačním výběrem a postup na ME družstev v Helsinkách

Juniorské úspěchy

  • osminásobná juniorská mistryně ČR v kat. Gu 15,17 a 19
  • dvojnásobná juniorská vícemistryně ČR v kat. Gu 17, 19
  • vítězka Super serie French Junior Open 2006 v kat. Gu 15
  • vítězka Grand Prix Czech Junior Open 2007 v kat. Gu 17

Další fotky Aničky na našem Facebooku


Anna Klimundová

Sezóna 2014/2015

Anička získala bronzovou medaili na Mistroství Evropy družstev 2014 v Itálii.

V roce 2015 vyhrála s týmem Squashclubu Strahov Play off české Extraligy. Vybojovala vítězný bod za stavu 1:1 a přinesla tak histroicky třetí titul pro strahovské ženy.

Z Mistrovství republiky žen 2015 přivezla stříbrnou medaili. Po dvou bronzech se nám zase posunula o kousek blíž k vytouženému zlatu.

Příprava na novou sezónu

V příští sezóně bude bojovat za tým Luzernu ve švýcarské extralize a chystá i debut v nejvyšší lize ve Francii. Nejvíc touží stát se českou jedničkou v seniorské kategorii a začít se naplno věnovat mezinárodním profesionálním turnajům PSA.


Sezóna 2012/2013

V sezóně 2012/2013 se jí podařilo dosáhnout hned několika úspěchů. Poprvé v historii se  českému ženskému týmu, kterého je součástí, podařilo obsadit 5. místo na Mistrovství Evropy. V nadcházející sezóně je jejich cílem první čtyřka.

Na Mistrovství České republiky získala Anna bronzovou medaili. Jediným zklamáním minulé sezóny byla prohra ve finále extraligy, kde Anna nemohla přidat potřebný bod kvůli zraněnému ramenu, které jí nedovolilo hrát celé dva měsíce.

Na konci sezóny se Anna stala mistryní republiky ve čtyřhrách společně s Janou Šmeralovou, se kterou mistrovství vyhrála i minulý rok.

Příprava na novou sezónu

Anna Klimundová začala v roce 2014 hrát italskou ligu za Versilia team. Na novou sezónu ji připravuje také nový trenér Simone Rocca.

Na kurtu potřebuje jistotu v nohou, tu ji letos dávají sálovky Yonex SHB-01 LX.

 

Zpět do sekce Squash

 

Poradíme vám

Informační linka po-pá: 8:00–16:00

Vendy
Vendy
Dana
Dana
Terka
Terka

Chci vrátit nebo vyměnit zboží
Chci reklamovat zboží

530 503 100 po–pá 8:00–16:00 | info@sportobchod.cz

přihlaste se Košík: 0 Kč