Doporučení pro výběr rakety

Aby byla vaše raketa vždy optimálně připravena pro hru, kontrolujte pravidelně kvalitu a napnutí výpletu, poškození průchodek (plastových tunýlků, které vystýlají otvory v rámu rakety určené k protažení výpletu) a stav omotávky (gripu). Povolený výplet má výrazně zhoršuje kvalitu hry, snižuje cit hráče při odehrání míčku a přesnost úderu. Pokud je výplet již povolený, vyplatí se nečekat na jeho prasknutí, ale vyměnit jej za nový. Poškozená průchodka špatně brání oděru struny výpletu o rám rakety, což často vede ke zbytečnému prasknutí výpletu. 

Pokud cítíte, že se v badmintonu postupně zlepšujete, doporučujeme Vám vyzkoušet další modely raket. Během tréninku techniky se Váš styl hry tříbí a je pravděpodobné, že původně vyhovující model bude třeba nahradit novým, který Vám umožní se dále zdokonalovat. Univerzálnější rakety pro začátečníky mají většinou průměrné hrací vlastností a s výukou techniky je nutné přejít na raketu vyhovující konkrétnímu hernímu stylu.

Jste-li minimálně středně pokročilý hráč s motivací a umožňuje-li Vám to finanční situace, doporučujeme pořídit si dvě stejné rakety (u závodních hráčů je to nutností). Oceníte je při prasknutí výpletu během hry a stejně tak v situaci, kdy je příliš zapocená omotávka rukojeti. Vždy máte k dispozici plnohodnotnou náhradu. Stejné rakety pak doporučujeme za účelem stejného průběžného zatěžování výpletu obou raket příležitostně střídat.

Při vašem konkrétním požadavku se na nás můžete obrátit, rádi Vám poradíme

Poradíme ti

contact Denisa Daňkováexpert sekce

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}