Florbalový míček


2 minut čtení

Také florbalové míčky jsou dnes vyráběny s využitím nejmodernějších technologií. Setkáváme se s míčky, jejichž tvar je uzpůsoben aerodynamickým požadavkům hry, zajišťující lepší vedení míče, přihrávky a tvrdé střely. Rovněž florbalové míčky podléhají stejně jako florbalové hokejky oficiální certifikaci IFF (Mezinárodní florbalové federace). Oficiální certifikace je zárukou regulérnosti míčku dle florbalových pravidel a splnění bezpečnostních a zdravotních standardů.

Základní typy míčků:

1) Hladký míček - základní typ míčku, který má hladký povrch bez speciálních technologických prvků a vylepšení.

Tempish Training

Všechny florbalové míčky s hladkým povrchem

2) Profilovaný míček - míček má na povrchu speciální vyztužující vlisy ve tvaru šestiúhelníku nebo trojúhelníčku pro zvýšení tuhosti a odolnosti míčku

Diablo Match

Všechny florbalové míčky s profilovaným povrchem

3) Míček typu „booster“ - speciální míček, který má výrazně zlepšené aerodynamické vlastnosti zvyšující kinetickou rychlost míčku. Míček je rychlejší díky prohlubním na povrchu, které snižují odpor vzduchu. Výsledkem je zvýšená rychlost míčku a také přesnější střely a přihrávky.

Unihoc Booster

Všechny florbalové míčky s povrchem typu Booster

Nejnovějším speciálním míčkem je model: míček typu „flash“ - nejnovější technologický výtvor na poli florbalových míčků. Vychází z modelu booster, ale na vntiřní straně je opatřen speciální barvou, která při pohybu a rotaci vytáří efekt blikání (flashuje). Míček je oficiálním míčkem švédské extraligy žen.


Booster Flash