Jak vybrat chrániče na brusle

Chraňte se při inline jízdě

Při jízdě na kolečkových bruslích je dobré se chránit při případném pádu nebo kolizi. Použitím vhodných chráničů zabráníte odřeninám a bolestivým zraněním horních i dolních končetin. Člověk při pádu většinou instinktivně dává ruce dopředu, je proto velmi vhodné doplnit chrániče kolen a loktů také chráničem zápěstí.

Chrániče na kolečkové brusle doporučujeme všem začínajícím bruslařům. U dětí by jejich používání mělo být samozřejmostí. Když vašim nejmenším pořídíte sadu chráničů ve veselých barvách, budou je rádi nosit a vy budete bez obav o jejich bezpečí.

Vhodný výběr chráničů

Při výběru vhodných chráničů platí pravidlo, že čím kvalitnější a propracovanější chrániče jsou, tím nabízejí i větší pohodlí a prodyšnost. Pokud si tedy jízdu chcete naplno užít a máte v plánu na bruslích trávit poměrně dost času, třeba při celodenní vyjíždce, na chráničích nešetřete.

Většinou bruslař zvolí trojsadu chráničů, která obsahuje chrániče kolen, loktů a zápěstí. Tato sada je většinou prakticky zabalená v síťovaném obalu umožňující snadné přenášení a rychlé vyschnutí po celodenní jízdě. V nabídce máme ale také samostatné chrániče zápěstí, které považujeme za základ v oblasti bezpečnosti při jízdě na kolečkových bruslích.

Velikost chráničů

Nejčastěji se chrániče vybírají podle běžné velikosti oblečení, ale vždy se musí hledět také na to, zda nemáte náhodou silnější nohy nebo ruce. Chrániče jsou vždy lepší, pokud jsou spíše volnější, než aby byly příliš těsné nebo dokonce tlačily.

Kupte si chrániče přesně pro vás!

Poradíme vám

contact Denisa Daňkováexpert sekce

poradime@sportobchod.cz

+420 530 503 108

530 503 100 Po-Pá, 8-16 h | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}