Jak vybrat chrániče na brusle

Při jízdě na kolečkových bruslích je dobré se chránit při případném pádu nebo kolizi. Použitím vhodných chráničů zabráníte odřeninám a bolestivým zraněním horních i dolních končetin. Člověk při pádu většinou instinktivně dává ruce dopředu, proto je velmi vhodné doplnit chrániče kolen a loktů také chráničem zápěstí.

Chrániče na kolečkové brusle doporučujeme všem začátečníkům a samozřejmě dětem, u kterých by používání chráničů mělo být samozřejmostí.

Vhodný výběr chráničů

Při výběru vhodných chráničů platí pravidlo, že čím kvalitnější a propracovanější chrániče jsou, tím nabízejí i větší pohodlí a prodyšnost. Pokud si tedy jízdu chcete naplno užít a máte v plánu na bruslích trávit poměrně dost času (např. při celodenní vyjíždce), na chráničích nešetřete.

Většinou bruslař zvolí trojsadu chráničů, která obsahuje chrániče kolen, chrániče loktů a chrániče zápěstí. Tato sada je většinou prakticky zabalená v síťovaném obalu umožňující dobré přenášení a rychlé vyschnutí po celodenní jízdě. V nabídce máme ale také samostatné chrániče zápěstí, které považujeme za základ v oblasti bezpečnosti při jízdě na kolečkových bruslích.

Velikost chráničů

Nejčastěji se chrániče vybírají podle běžné velikosti oblečení, ale vždy se musí hledět také na to, zda nemáte náhodou silnější nohy nebo ruce. Chrániče jsou vždy lepší, pokud jsou spíše volnější, než aby byly příliš těsné nebo dokonce tlačily.

Pokud si nejste jisti správným výběrem velikosti, neváhejte kontaktovat naši odbornici na inline chrániče.

Kupte si chrániče přesně pro vás!

přihlaste se Košík: 0 Kč