Poradíme vám

contact Otto Jurečkaexpert sekce

poradime@sportobchod.cz

+420 530 514 723

Jak správně vybrat hokejové chrániče holení?

Se zlomenou nohou toho moc nenabruslíte. Proto je důležité poradit se o výběru správných chráničů holení, které vám pomohou našlápnout hokejovou kariéru. Chrániče holení vám zachrání nejen holenní kost, ale také lýtko nebo koleno.

Jak správně vybrat hokejové chrániče holeníHlavní kritéria pro výběr hokejových chráničů holení:

  • Věk a výška
  • Typ střihu modelové řady
  • Úroveň pokročilosti hokejisty

Džungli velikostních tabulek se nevyhnete ani při hledání správných hokejových chráničů holení. Prosekejte se k přehledným tabulkám velikostí a najděte si holeně, které vám padnou.

Výběr podle věku a výšky

Výběr holení podle tvaru

Chrániče holení Bauer Vapor,  CCM Quicklite – Klasický rozšířený tvar v oblasti kolene se směrem dolů k lýtku zužuje a perfektně obepne celou nohu.

Chrániče holení Bauer SupremeCCM Tacks, Warrior Alpha – Anatomická konstrukce se line po celém obvodu chrániče a přináší nejpřirozenější pocit. Holeně Warrior Alpha jsou širší obdobou Bauer Supreme.

Chrániče holení Bauer Nexus – Široká a hluboká konstrukce chráničů slouží pro maximální pohodlí po celém obvodu chrániče.

Modely hokejových chráničů holení Bauer, CCM a Warrior

Výběr holení podle výkonnostní úrovně

Amatérští hokejisté

Chrániče zvládnou svoji základní funkci a ochrání koleno, holenní i lýtkovou kost. Komfort chráničů už je horší, protože chybí průduchy pro proudění vzduchu a základní výstelka. Největší výhodou je nízká pořizovací cena.

Amatérské chrániče holení doporučujeme hráčům, kteří jsou na ledě 1×–2× týdně.

Vyberte si amatérské chrániče holení »

Poloprofesionálové

Zlatá střední cesta se line kolem mantinelů přijatelných cen a dostatečné kvality. Holeně se pyšní rozšířenou boční ochranou vedle kolena a lýtek. Součástí poloprofesionálních chráničů už bývají i dýchací otvory pro lepší cirkulaci vzduchu a příjemnější vnitřní výstelka s odvodem vlhkosti.

Hokejové chrániče holení pro poloprofesionály a nadšené amatéry doporučujeme hráčům, kteří jsou na ledě 3×–4× týdně.

Vyberte si poloprofesionální chrániče holení »

Profesionálové

Na profíky už čeká výstroj nejvyšší kvality, která přináší špičkovou ochranu kolena, lýtka i holeně. Jako profesionálové máte chrániče na nohou téměř bez přestávky, proto o pohodlí pečují antibakteriální a funkční výstelky, nejpropracovanější systémy cirkulace vzduchu a tvary pro co nejlepší boční ochranu kolene i lýtek.

Chrániče jsou rovněž velmi lehké a nebrzdí vás při přechodu přes modrou čáru. Nevýhodou může být vyšší cena, ovšem investice do prvotřídních technologií se vrátí formou prevence proti zranění.

Holenní chrániče pro profíky nejlépe unosí hráči, kteří jsou na ledě 5×–7× týdně nebo ti, kteří si chtějí dopřát to nejlepší.

Vyberte si profesionální chrániče holení »

Poradíme vám

contact Otto Jurečkaexpert sekce

poradime@sportobchod.cz

+420 530 514 723

530 503 100 Po-Pá 08:00-16:00 | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}