Zákaznický servis

contact Zbyněk BalabánProduktový specialista

Jak vybrat hokejové chrániče loktů?

Jak správně vybrat chránič loktůNaražený loket jednomu dokáže znepříjemnit hru. Pádům na led sice zabránit nedokážete, ale správný výběr chráničů loktů vám zachrání zdravé ruce. Kvalitní chrániče totiž navazují na chrániče ramen a nepokryjí jen nárazy na loket, ale chrání také biceps a celé předloktí.

Výběr velikosti nepodceňujte. Špatná velikost způsobí nepříjemné protáčení loktu a chránič pak nemusí plnit svoji ochrannou funkci na 100 procent. Podívejte se proto do našich velikostních tabulek a ujistěte se, že vám chránič lokte sedne jako zadek na hrnec.

Chránič loktu se vyrábí z anatomicky tvarovaného plastu, který vystýlá pohodlná výstelka z nylonové síťoviny. Z vnější strany pak mohou být další ochranné prvky jako plastové výlisky nebo pěna, která pomáhá absorbovat energii z nárazů.

Systém zapínání

Základní modely chráničů loktů se upínají pomocí dvou pružných pásků. Vychytanější a dražší modely disponují třemi pásky, které se mohou křížit. Variabilita těchto pásků zaručí, že si nasazení loktů na ruku nastavíte přesně podle vašich potřeb.

Výběr chrániče loktu podle věku a výšky

Výběr loktů podle tvaru a modelové řady

Lokty Bauer Vapor / CCM Quicklite – Klasický rozšířený tvar v oblasti bicepsu je anatomicky tvarovaný v oblasti loktu a předloktí

Lokty Bauer Supreme / CCM Tacks / Warrior Alpha – Přirozený, anatomický tvar v oblasti bicepsu, loktu a předloktí. Lokty Warrior Alpha jsou širší obdobou Bauer Supreme

Lokty Bauer Nexus – Klasický, hluboký tvar v oblasti bicepsu, loktu a předloktí

 Modely chráničů loktů Bauer, CCM a Warrior

Výběr loktů podle výkonnostní úrovně

Amatérští hokejisté

Cenově nejpříznivější skupina chráničů, která poskytuje základní ochranu loktů, bicepsu i předloktí. Stejně tak se na výrobu používají základní materiály bez funkčních výstelek. Tyto chrániče jsou naprosto dostatečné pro hobby hráče, kteří jsou na ledě 1×–2× týdně.

Vyberte si mezi amatérskými chrániči loktů »

Pokročilí hráči a poloprofesionálové

Pokročilí amatéři si zaslouží větší komfort, proto mají chrániče pohodlnější výstelky s odvodem vlhkosti a méně omezují při pohybu. Chrániče mají propracovanější oblasti předloktí a bicepsu. Poloprofesionální lokty mají nádech profesionální úrovně za stále přijatelnou cenu.

Tato kategorie chráničů je určená pro hráče, kteří chodí na led 3×–4× týdně.

Vyberte si mezi poloprofesionálními chrániči loktů »

Profesionálové

Nejvyšší kategorie chráničů loktů se chlubí antibakteriálními výstelkami. Přidané pěny ve vnější oblasti bicepsu, loktu i předloktí dohlížejí na nejvyšší ochranu a komfort. Prvotřídní kvalita a 100% ochrana se klasicky odráží ve vyšší pořizovací ceně.

Profesionální lokty proto volí hráči, kteří jsou na ledě 5×–7× týdně nebo všichni, kteří si chtějí dopřát to nejlepší.

Zákaznický servis

contact Zbyněk BalabánProduktový specialista

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}