Poradíme ti

contact Zbyněk BalabánProduktový specialista

Jak vybrat hokejové chrániče ramen?

Jak vybrat chrániče ramenChrániče ramen pečují o bezpečí největší plochy těla. Pokrývají ramena, bicepsy, záda, páteř, hrudník a břicho. Každý souboj u mantinelu je tělo na tělo a bez správného výběru chráničů ramen přijdete snadno ke zdravotní újmě.

Jak na výběr velikosti chráničů ramen?

Dobře vybraná velikost chráničů ramen plynule a souvisle navazuje na chrániče loktů a tvoří tak souvislou ochrannou hradbu před nárazy. Nahlédněte proto do velikostních tabulek chráničů ramen a vytvořte na své paži pevnost ve stylu Maginotovy linie. Při výběru správné velikosti vám chrániče ramen obepnou celé tělo a poskytnou maximální ochranu před bodyčeky, sekerami i nárazy na mantinel.

Vybírat větší ramena s tím, že do nich váš mladý hokejista doroste, není nejlepší varianta. Příliš velká ramena mu budou bránit v pohybu a při každém kontaktu ve hře se budou posouvat. V nejhorším případě budou tlačit na bradu a krk. Příliš malá ramena zase budou hokejistu škrtit v místě uchycení přes bicepsy i kolem hrudníku a neposkytnou ochranu přesně tam, kde ji hráč očekává.

Systém zapínání je poměrně snadný. Pružné pásky se suchým zipem se uchycují ze zadní strany ramen kolem hrudníku na přední část chrániče. Další pásky se uchycují stejným způsobem kolem bicepsů.

Výběr chrániče ramen podle věku a výšky

Výběr ramen podle střihu

Hlavní rozdíly u chráničů ramen jsou ve střihu chrániče. Máte sportovní postavu s širokými rameny? Nebo máte postavu jako proutek a potřebujete chránič, který vás obepne? Víte, že jste řízek nebo máte rádi prostor a pohodlí? Aby značky vyšly všem hokejistům vstříc, existuje více modelových řad, ze kterých si vyberete tu nejvhodnější pro vás.

Ramena Bauer Vapor / CCM Quicklite – Zkosený střih ramen je anatomicky tvarovaný v oblasti břicha, oblasti ramen a bicepsů má klasický střih

Ramena Bauer Supreme / CCM Tacks / Warrior Alpha – Přirozený a anatomický střih v oblasti bicepsů, ramen i břicha. Ramena Warrior Alpha jsou širší obdobou Bauer Supreme

Ramena Bauer Nexus – Klasický, široký hluboký střih v oblasti ramen, bicepsů i břicha

Modely ramen Bauer, CCM a Warrior

Výběr podle úrovně pokročilosti

Chrániče ramen pro amatérské hráče

Amatérští hráči nepotřebují nejpropracovanější a technologiemi nejnabušenější chrániče. Ramena se zaměřují na volnost a neomezenost pohybu. Rekreačním hráčům zároveň poskytují dostatečnou ochranu. Obrovská výhoda je velmi nízká pořizovací cena.

Základní chrániče ramen jsou vhodné pro hobby hráče, kteří jsou na ledě 1×–2× týdně.

Vyberte si mezi amatérskými chrániči ramen »

Chrániče ramen pro pokročilé a poloprofesionály

Poloprofesionální chrániče patří k vyšší třídě ramen s propracovanější oblastí ramen, bicepsů, zad a hrudníku. Ramena se hodí pro tvrdší hru a neomezují pohyb.

Poloprofesionální chrániče ramen využijí hokejisté, kteří jsou na ledě 3×–4× týdně.

Vyberte si mezi poloprofesionálními chrániči ramen »

Chrániče ramen pro profesionály

Špičkové technologie a pečlivé provedení podporují absolutní ochranu, proto se cenovka chráničů pohybuje výše než u lacinějších ramen. Součástí chráničů ramen jsou funkční vnitřní výstelky a dokonalé tvarování.

Profesionální chrániče jsou vhodné pro hráče, kteří jsou na ledě 5×–7× týdně nebo pro všechny, kteří si chtějí dopřát to nejlepší.

Vyberte si mezi profesionálními chrániči ramen »

Poradíme ti

contact Zbyněk BalabánProduktový specialista

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}