Poradíme ti

contact Otto Jurečkaexpert sekce

Jak správně vybrat hokejové brusle?

Nevíte si rady jak správně vybrat hokejové brusle? Poradíme vám, ať už si jdete zahrát s kamarády na rybník, hrajete amatérskou městskou ligu nebo brázdíte extraligová kluziště.

Podle kterého parametru se chcete při výběru hokejových bruslí řídit?Jak vybrat hokejové brusle

Pokud si s výběrem bruslí víte rady a potřebujete pouze zjistit správnou velikost a šířku brusle, pokračujte na velikostní tabulky.

Pro výběr vhodných hokejových bruslí je nutné položit si pár základních otázek. Zeptejte se:

 • Pro jaký účel brusle chci?
 • Jak dobře umím bruslit?
 • Jak často budu chodit na led nebo hrát hokej?

Jestliže jste si odpověděli, měli byste vědět, že mezi jednotlivými značkami a modelovými řadami existují velké rozdíly. Jde především o střih brusle, použité materiály, technologie zpracování a také o cenu.

Čím vyšší modelovou řadu vyberete, tím bude bota pevnější, s lepším vyztužením, nejnovějšími technologiemi a kvalitními matriály a noži. Dohromady tak všechny komponenty složí mozaiku pro větší odolnost bruslí, což vám je umožní použít na hokej na vyšší úrovni.

 

Hokejista v šatně se špatnou velikostí brusleVýběr brusle podle velikosti

Brusle dělíme podle několika parametrů. Základní dělení je podle věku a velikosti brusle.

Máte boty jako lodě a zmíněné velikosti vám nestačí? Model Bauer Vapor X700 se dodává dokonce až do velikosti 51 (EU) a pomůže vám vyřešit váš problém.

Věnujte pozornost i šířce brusle

Další dělení se dotýká šířky bruslí. Šířka hokejových bruslí se liší šířkou přední poloviny boty. Na výběr tak máte z šířky D (normální šířka) a šířky EE (širší varianta). Varianta EE je o asi 2–2,5 mm širší než standardní šířka D. Základní modely se pak dodávají pouze v šířce R (Regular). Tato šířka je nepatrně širší, ale zhruba odpovídá šířce D. Šířka EE je nejoblíbenější variantou.

Nové dělení TOP bruslí Bauer podle tvaru chodidla

Výběr Fitu bruslí Bauer

V našich velikostních tabulkách najdete veškeré informace o šířce chodidla v nejširším místě boty, pro kterou je daná velikost brusle vhodná. Zadní polovina boty se neliší.

 

Výběr brusle podle stylu bruslení

Každá brusle si nemusí sednout s vaším stylem bruslení. Proto si dejte pozor i na to, jakou intenzitu bruslení vaše vysněné brusle ještě unesou. Máte rychlé nohy, vyznáváte silový styl bruslení nebo máte nejraději vše pod kontrolou? Správný výběr modelové řady přizpůsobte podle vašeho stylu bruslení.

Střih bruslí Bauer a CCM

 • Frekvenční styl (Bauer Vapor, CCM JetSpeed) – Tento styl vyjadřuje dynamickou rychlost, otočky, brzdy, starty, rozjezdy a náhlé změny směru
 • Silový styl (Bauer Supreme, CCM Tacks) – Vyznačuje se dlouhými odrazy, širokými oblouky a zároveň vyšší stabilitou
 • Univerzální styl (Bauer Nexus, CCM Ribcor) – Tento styl je kombinací obou výše zmíněných. Jedná se o brusle s hlubším střihem, které jsou doplněné nejnovějšími technologiemi

Nejoblíbenější variantou je modelová řada Vapor od značky Bauer.

 

Výběr brusle podle pokročilosti hráče

Brusle si můžete snadno vybrat také podle pokročilosti vašeho bruslařského a hokejového umění.

Rekreační hokejista

Rekreační bruslař či hobby hokejista

Bota pro rekreační hokejisty klade důraz na pohodlnou vnitřní výstelku a nízkou tuhost. Tyto vlastnosti odpovídají požadavkům hobby hráčů v oblasti komfortu a pohodlí. Nevýhodou je nižší ochrana chodidel a kotníků před nastřelením pukem nebo sekáním hokejkou.

Největší předností hokejových bruslí pro hobíky jsou velmi nízké pořizovací náklady a bezproblémová dostupnost.

 • Nízké pořizovací náklady
 • Pohodlí jako v teniskách
 • Nízká ochrana

Chystáte se vyrazit na veřejné bruslení, zamrzlý rybník či si s kamarády zahrát bezkontaktní hokej? Pak jsou tyto brusle jasnou volbou.

Vyberte si rekreační brusle »

 

Amatérský hokejista

Nadšený amatér

Větší ochranu a pohodlí zajišťují lepší technologické postupy než u rekreačních bruslí. Zásadním rozdílem oproti hobby bruslím je větší konstrukční tuhost, která zajistí ochranu a oporu pro hráče. Brusle pak lépe zajistí přenos energie od nohou hráče až po ledovou plochu, takže se vám bude snadněji bruslit.

Brusle pro nadšené amatéry najdou využití především u hokejistů, kteří jsou zhruba 2× týdně na zimáku. Spolu s poloprofesionálními bruslemi je tato kategorie bruslí nejoblíbenější segment hokejových nadšenců.

 • Větší konstrukční tuhost
 • Lepší přenos energie z nohou do bruslí
 • Základní ochrana před nastřelením

Hledáte brusli, která mimo komfortu poskytne také základní ochranu a vydrží větší tréninkovou i zápasovou zátěž? A zároveň se nechcete se svou investicí dostat do závratných výšin? Pak si začněte hledat ostřiče nožů, protože jste našli správný model.

Vyberte si amatérské brusle »

 

Poloprofesionální hokejista

Poloprofesionál

Poloprofesionální modely bruslí se vyznačují opravdu nabušenými technologiemi, kterými oplývají i profesionální modely, avšak jsou stále za velmi rozumnou cenu.

Vyšší tuhost, karbonem proložený použitý materiál, podrážky s perforací, vyztužené jazyky, symetricky tvarovaná výstelka s odvodem potu a další speciality, které si vzhledem k ceně můžete dopřát i vy.

 • Výborné vyztužení včetně jazyka
 • Nejlepší technologie
 • Výstelka s odvodem potu pro větší pohodlí
 • Vyšší cena

Poloprofesionální brusle jsou ideální volbou pro hráče, kteří jsou na ledě 3×–4× týdně a jsou v pravidelném zápasovém procesu.

Vyberte si poloprofesionální brusle »

 

Profesionální hokejista

Profesionální volba

Nejnovější technologie se snoubí s nejmodernějšími materiály a postupy. Brusle jsou maximálně tuhé a tvrdé. Poskytovaná ochrana je proto na nejvyšší možné úrovni ve spojení s komfortním pocitem nohou v bavlnce.

Funkční materiály odvádějící vlhkost, měkká výstelka dokonce i kolem límců brusle, paměťové pěny s různou hustotou dle místa námahy, speciální vložka poskytující 100% oporu pro přenos energie, zpravidla jednodílné odlehčené skelety – to už je něco.

 • Nejvyšší možná ochrana
 • Maximální tuhost a tvrdost bruslí
 • Nejlepší a nejnovější technologie
 • Paměťové pěny podle místa námahy
 • Odlehčený jednodílný skelet

Jste na ledě 5×–7× týdně nebo dokonce každý den s pravidelným zápasovým zápřahem? Pak dejte na kvalitu, a i přes vyšší pořizovací náklady investujte do nejlepších bruslí na trhu.

Vyberte si profesionální brusle »

 

Tvarovatelnost bruslí

Možnost tepelně tvarovat brusle v horkovzdušné troubě je stále oblíbenější technologie a postup výroby.

Zpravidla není nutné brusle tepelně tvarovat. Téměř všechny brusle bez rozdílu se dokážou noze přizpůsobit už díky tělesnému teplu. Vnitřní výstelka pak povolí noze a přizpůsobí se jejímu tvaru. Brusle doporučujeme tepelně tvarovat maximálně 3×.

V parametrech všech bruslí na našem webu se dozvíte, zda brusle lze tepelně tvarovat či nikoli. Pokud si však nebudete vědět rady, obraťte se přímo na našeho hokejového přeborníka – Adam Dušek vám rád poradí.

Nedílnou součástí k bruslím je jejich příslušenství. Pečujte o ostří nožů díky chráničům bruslí, naostřete si je sami kvalitním brouskem nebo jen rozjasněte brusle novými tkaničkami.

Poradíme ti

contact Otto Jurečkaexpert sekce

530 503 100 Po-Pá, 8-16 h | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}