Jak vybrat hokejové brusle

Hokejové brusle Bauer 

Nevíte jak vybrat velikost brusle? Pomůže vám tabulka velikostí.

Pokročilost hráče

Brusle jsme rozdělili do kategorií podle zkušeností a pokročilosti hráče. Začátečníkům nedoporučujeme rovnou kupovat brusle nejvyšších kategorií, protože jsou tvrdší.

Kategorie pokročilosti:

  1. Poloprofesionální a profesionální hokej – tvrdé a maximálně pevné brusle zaměřeny na výkon a vysokou ochranu pro časté hraní.
  2. Amatérský hokej - pro soutěže na úrovni okresního přeboru. Brusle mají pevnou botu, která poskytuje vyšší ochranu.
  3. Rekreační a hobby hokej – brusle menší tuhosti pro pravidelné hráče tzv. bezkontaktního hokeje. Hodí se pro hraní 1-2x týdně.
  4. Vhodné pouze pro bruslení – vzhledem k pevnosti a povaze brusle je vhodná pouze pro rekreační bruslení, ale ne pro hokej.

Styl bruslení

Rozlišování bruslí podle stylu bruslení má opravdový smysl hlavně v oblasti top modelů, které díky použitým technologiím lépe odpovídají filozofii bruslení hráče. 

Frekvenční styl - pro agresivní herní styl s rychlými starty, nečekanými otočkami a prudkým bržděním. Brusle přizpůsobené bruslení s vysokou frekvencí.

Silový styl – pro delší skluz a větší oblouky, vyšší stabilita.

Univerzální – klasické brusle, které nejsou specificky zaměřeny. Tyto brusle představují kombinací obou výše uvedených typů. Jedná se o nejrozšířenější typ bruslí v nejpopulárnější cenové hladině do 5.000 Kč. Je to ideální typ pro pravidelně hrající amatéry a hobby hráče.

Levnější modely jsou vždy vyrobeny pro maximálně výhodný poměr stability a obratnosti hráče.

Přehled modelových řad bruslí Bauer

Modelové řady bruslí Bauer


Tvarovatelnost bruslí

U vyšších modelů umožňuje přizpůsobit brusle přesně podle nohy. V současné době se setkáte s následujícími typy tvarování bruslí:

Tvarování při hře – brusle obsahuje zóny s tepelnou pamětí, které na začátku hry změknou (obvykle stačí rozbruslení) a přizpůsobí se noze. Po několika hraních tyto zóny díky paměti zůstávají ve tvaru nohy.

Reebok Pump – dotvarování brusle pomocí vzduchového polštáře. Funguje spolehlivě a nepotřebujete brusle nahřívat.

V troubě – pro top modely umožňuje maximální přizpůsobení díky nahřátí brusle ve speciální horkovzdušné troubě, po kterém se natvaruje přesně podle nohy. Návod jak tepelně tvarovat brusle.

Bez tvarování – Pokud brusle není tepelně tvarovatelná, tak nezoufejte, mnohem důležitější je, aby brusle odpovídala stylu hry a herním dovednostem. Tepelné tvarování u pohodlnějších a tím pádem i měkčích amatérských bruslí nemá žádný význam.

Podrážka

Materiál podrážky ovlivňuje stabilitu, přenos energie a odvod vlhkosti během hry. U bruslí nejvyšší kategorie najdete i různé otvory, díky čemuž brusle větrá.

Podrážka bruslí Bauer

karbonem vyztužená podrážka

 

Jazyk

Čím je jazyk silnější, tím poskytuje hráči vyšší stupeň ochrany a zároveň zvyšuje komfort v místě nártu. Základní modely pro rekreační hokej mají měkký ohebný jazyk. Nejvyšší top modely mohou být vybaveny pevným vloženým chráničem.

Držáky a nože

Holdery (plastové držáky) a nože (železa) prodělaly v poslední době znatelný vývoj kupředu, především v oblasti váhy a odolnosti. Vyšší modely mohou mít odlehčené nože nebo systém pro snadnou a rychlou výměnu nože bez nářadí Bauer Edge.


Naše hodnocení bruslí

Hodnocení produktů

Každá brusle prochází důkladným zkoumáním v našem testovacím centru, včetně testů na ledě. U závodních modelů zjišťujeme i názory profesionálních hráčů a garanta sekce – kustoda a člena české reprezentace Petra Ondráčka. Po důkladném prozkoumání je brusle ohodnocena. Výsledné hodnocení vzniká relativně vůči ostatním bruslím tak, aby mělo maximální vypovídací schopnost.

Hodnocení technologie

Použitá technologie výrazně ovlivňuje kvalitu bruslení. Tento parametr udává, nakolik je brusle „nabitá“ technologickými fineskami.

Hodnocení pevnosti a tuhosti

Současným trendem v závodním hokeji je tvrdá a tuhá brusle, která poskytuje maximální oporu, přenos energie a ochranu. Na druhou stranu tuhá brusle nemusí být přesně to, co hledáte, protože Vám při stylu a úrovni bruslení naopak nemusí vyhovovat.

Hodnocení odolnosti a životnosti

Moderní výkonnostní brusle, které se vyznačují vysokou tvrdostí, bohužel naopak mívají nižší odolnost vůči opotřebení. Toto hodnocení tedy udává, jaká je pravděpodobná doba výdrže brusle. Brusle s hodnocením 9 a 10 vydrží prakticky nekonečně.

Hodnocení kvality nožů

Kvalita nože zásadně ovlivňuje všechny klíčové aspekty bruslení. Tento parametr tedy uvádí, nakolik kvalitní je systém nožů použitý na bruslích. Bez kvalitních nožů jsou vynikající boty prakticky k ničemu.

Hodnocení SportoObchod.cz (výkon/cena)

Vyjadřuje náš názor na brusle a dalo by se přeložit jako doporučení ke koupi. Díky tomu je možné, že toto hodnocení mají vysoké levné brusle (mají dobrý poměr ceny a výkonu – ve své kategorii vynikají), nebo naopak drahé brusle mají hodnocení nízké, protože se nám na základě testů a zkušeností zdá, že jejich cena neodpovídá kvalitě.

Při výběru můžete použít funkci "porovnat". Pomůže vám orientovat se v rozdílech mezi modely.

K dispozici je samozřejmě také produktový manažer, který vám s výběrem rád pomůže.

přihlaste se Košík: 0 Kč