Jak vybrat hokejové rukavice

Ochrana prstů

Jeden z největších rozdílů mezi modely hokejových rukavic je provedení a důmyslnost pěnových chráničů. Čím více rukavice chrání, tím více jsou určeny pro závodní hokej plný nejrůznějších střetů a sekání do rukavic.

Dělení prstů

Způsob dělení prstů výrazně ovlivňuje cit pro držení hokejky a tím i cit pro kontrolu a zpracování puku. Levnější modely mají prsty dvojdílně členěné. Kvalitnější modely mají prsty trojdílně členěné pro dokonalý cit a úchop hole.

Materiál rukavic

Nejpoužívanějším vnějším materiálem na výrobu rukavic je umělá kůže, která zajišťuje dlouhou trvanlivost a odolnost. Některé mohou být vyrobeny z nylonové síťoviny, která sice nezaručuje tak dlouhou trvanlivost, ale je lehká a prodyšná.

Použitým lehkým nylonovým materiálem jsou specifické i některé profesionální top modely, které jsou z tohoto materiálu vyrobeny z toho důvodu, že takovým hráčům většinou nezáleží na tom, jak dlouho rukavice vydrží, ale aby byly co nejlehčí.

Hokejové rukavice

Materiál dlaně je buď jednodílná základní kůže nebo nejrůznější prošívané a jinak zdvojené kůže, které zlepšují grip a prodlužují životnost.

Chcete poradit s výběrem správné velikosti rukavic? Pomůže vám návod a tabulka velikostí jednotlivých výrobců.

přihlaste se Košík: 0 Kč