Jak vybrat zimní brusle?

zimní bruslení

Poradíme vám s výběrem vhodné lední brusle, ať už si jdete zahrát hokej na zimní stadion, zabruslit na veřejné bruslení na zimní stadion nebo se jen tak vydáte na zamrzlý rybník.

Určení bruslí

Před výběrem zimních bruslí je dobré uvědomit si, za jakým účelem lední lední brusle kupujeme. Pro klasické bruslení na zamrzlých plochách nebo pro veřejné bruslení je hlavním kritériem pohodlí brusle, aby nás bota nikde netlačila. Pro dlouhé zimní vyjížďky nebo sportovní jízdu je lepší vybrat brusle opatřené materiálem, který dokáže odvádět pot a zároveň brusli zatepluje.

Pánské brusle

Pánské zimní brusle nebo-li kanady jsou typické svou pevnou konstrukcí, která musí nohu pevně držet, ale noha nesmí být moc sevřená. Pánský ocelový nůž je nasazen v plastovém držáku (holderu). Nože se brousí do žlábku pro rychlý a efektivní odraz. Hlavním poznávacím prvkem brusle na led je pevná špička, snížená stavba botičky a zvýšená zadní část paty.

Jak vybrat pánské brusle?

Dámské brusle

Dámské brusle na led nebo-li krasobrusle s vysokou botičkou pro ženy mají speciální dámské nože se zoubky určené pro specifický ženský jízdní styl. Dámské lední brusle mají nejčastěji bílou barvu a utahují se klasickými tkaničkami.

Jak vybrat dámské brusle?

Dětské brusle

Dětské zimní brusle nejrůznějších barev a roztomilých designů s pevným plastovým skeletem. Trendem mezi dětskými bruslemi na led je systém nastavení velikosti brusle. "Roztahovačky" nebo-li dětské brusle na led s nastavením velikosti jsou opatřeny různými mechanizmy pro roztažení skeletu.

Jak vybrat dětské brusle?

Velikost

Jedním z nejdůležitějších věcí při výběru ledních bruslí je zvolit správnou velikost. Brusle na rybník může mít o malinko větší velikost, oproti hokejovým bruslím, které musíme vybírat přesněji na nohu. Noha je při bruslení více zatěžována a proto je potřeba vybrat velikost bruslí o půl čísla nebo o číslo větší než běžnou obuv.

Tip prodejce: Při zkoušení vždy použijte ponožky, které budete nosit i při bruslení.

Upozorění: Před prvním použitím je potřeba nechat brusle nabrousit!

Nevíte si rady? Zeptejte se nás. Zkušený produktový manažer a aktivní bruslař vám rád poradí.

Poradíme vám

contact Otto Jurečkaexpert sekce

poradime@sportobchod.cz

+420 530 514 723

530 503 100 Po-Pá, 8-16 h | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}