Zákaznický servis

contact Zbyněk BalabánProduktový specialista

Návod na tepelné tvarování bruslí CCM/Reebok

Budete potřebovat: speciální vypékací pec nebo horkovzdušnou troubu (nikdy nepoužívat klasickou nebo plynovou troubu - došlo by k nenávratným škodám

1. Povolte tkaničky

Tkaničky nechte uvolněné tak, abyste mohli do bruslí lehce vklouznout a rychle utáhnout tkaničky, dokud jsou brusle teplé.

2. Nastavte teplotu

Předehřejte pec nebo horkovzdušnou troubu na teplotu 93 °C. Vyndejte z obou bot stélky.

3. Nahřejte brusle

Brusle do pece postavte, ujistěte se, že se nedotýkají stěn a že se holder nedotýká spodku grilu. Zahřívejte MAXIMÁLNĚ po dobu 3,5 minuty.

4. Rychle obujte

Pozice: Dejte hráči pokyn, aby se posadil (kolena v úhlu 90°). Vyjměte brusle z pece a požádejte hráče, aby si okamžitě dal obě stélky do bruslí a hned se obul. Hned ať zatlačí paty do bruslí.

5. Speciálně utáhněte

Zlehka utahujte tkaničky tak, aby nebyly povolené (žádná rezerva). Neutahujte, dokud jsou očka ještě horká, to může způsobit poškození výztuže oček (vytržení) a snížit celistvost brusle. Utahujte tkaničky směrem do strany NIKOLIV NAHORU. Nadměrné a špatné utažení tkaniček během zahřívání může vést k nenávratnému poškození a znehodnocení bruslí.

6. Postavte se

Hráč se postaví, aniž by nadměrně tlačil do chodidel, na cca 5 minut. NESMÍ vůbec chodit a ohýbat kolena (viz obrázek).

jak se chovat po nahřátí

Vždy je nutné stát rovně a nikdy neohýbat kolena.

7. Posaďte se

Hráč se posadí a nechá si brusle dalších 5 minut na noze. Po 5 minutách, zlehka vytáhněte tkaničky z posledních 3 oček. To proto, aby hráč mohl lehce brusli vyzout, aniž by ji ještě teplou zdeformoval.

8. Nechat vychladnout

Opatrně se vyzujte a nechte brusle samostatně vychladnout při běžné pokojové teplotě. Brusle se nesmí používat minimálně 12 hodin.

Podívejte se na návod jak vytvarovat brusle v horkovzdušné troubě:

Náš tip: pokud si na tvarování bruslí sami netroufáte, nechte to raději na odborníkovi.

Zákaznický servis

contact Zbyněk BalabánProduktový specialista

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}