Tašky a batohy na rakety

Součástí výbavy každého badmintonisty, squashisty či tenisty je taška na rakety. Tento stručný rozcestník vám výběr tašky zjednoduší.

Tašky podle velikosti

Základní, a pro většinu hráčů nejdůležitější, parametr pro výběr tašky je její velikost. Nejde ani tak o délku či výšku, která je u všech tašek přibližně stejná, ale důležitá je šířka a s tím související počet kapes.

Nejčastější označení tašek je podle počtu raket, které do nich lze umístit (x3, x6, x9, x12, x15). Bohužel označení u všech raketových značek není konstantní a tento způsob využívá hlavně Tecnifibre, Wilson a Babolat.

Například u Yonexu je počet kapes označen až posledním číslem v dané řadě (např. 7923, 7226, 8029 atd.), Head využívá ozančení Combi (odpovídá x6), Monstercombi (x12) a u Victoru je číslování hodně individuální.

Nejpoužívanější a jednoznačně nejprodávanější velikostí je dvoukomorová taška (x6, 6R, Combi...), která pojme vše základní, co hráč k danému sportu potřebuje.

Tašky podle způsobu přenášení

Každý hráč má jiné preference a při výběru tašky si může vybrat, zda bude chtít tašku s jedním ramenním či dvěma zádovými popruhy.

Tašky s ramenním popruhem mají i úchyt pro nošení v ruce a jejich výhodou je většinou nižší cena a nevýhodou obtížnější a méně pohodlné přenášení na delší vzdálenosti.

Tašky s dvěmi zádovými popruhy jsou nyní mnohem modernější a na trhu jich je mnohem více. Dají se velmi snadno a pohodlně nosit na zádech jako batoh a tento typ určitě upřednostní hráči, kteří tašku přenášejí na delší vzdálenosti.

Součástí většiny tašek, které mají více jak 2 vnitřní kapsy, bývá samostatná (nekdy i odvětrávatelná) kapsa na obuv, která oddělí obuv od ostatních věcí, což ocení především tenisté na antuce.

Batohy

Nejmenší objem, na druhou stranu pohodlný přenos, nabízejí batohy na rakety.

Výhodou batohů jsou kromě nižší ceny, větší univerzálnost (batoh je víceúčelový), malé vnější rozměry, nízká hmotnost a snadné přenášení. Nevýhodou batohů je naopak velmi omezený vnitřní objem.

Do batohů bývá možné vložit maximálně jednu raketu, jeden pár obuvi a jednu sadu sportovního oblečení, případně láhev s pitím, vše naráz ale zpravidla za cenu "velké komprese".

Přejít na nabídku batohů »

« Zpět na hlavní stránku squashové poradny

 

Poradíme vám

Informační linka po-pá: 8–17 hodin

Verča
Verča
Nikča
Nikča

530 503 100 infolinka po - pá 8:00 - 17:00

přihlaste se Košík: 0 Kč