Jak vybrat tašku na squash

Tašky na squashové raketyRuce, ramena, záda... Variant pro nošení bagů na rakety je mnoho. Poradíme vám, jak vybrat tašku na squash tak, abyste si užívali komfortu a vaše squashové rakety byly v bezpečí.

Squashové tašky na rakety podle velikosti

Pro většinu hráčů je nejdůležitějším parametrem pro výběr tašky její velikost. Délka i výška bagů na rakety bývá podobná, rozdíl spočívá v šířce tašek a počtu kapes či oddílů.

Velikost tašky rozhoduje o tom, kolik raket se do bagu vejde. Podle počtu raket mnohdy nesou označení i názvy tašek (x3, x6, x9, x12, x15). Na toto označení vám ale doporučujeme nespoléhat se, protože není u všech raketových značek konstantní. Využívá jej především Tecnifibre, Wilson a Babolat.

U Yonexu o počtu raket rozhoduje poslední číslo dané řady (7923 - 3 rakety, 7226 - 6 raket, 8029 - 9 raket atd.). Tašky Head zase poznáte podle označení Combi (odpovídá x6), Monstercombi (x12). Victor má číslování velmi individuální, proto doporučujeme číst detailní popisek produktů.

Nejpoužívanější a jednoznačně nejprodávanější velikostí je dvoukomorová taška (x6, 6R, Combi...), která pojme vše základní, co hráč k danému sportu potřebuje.

Squashové tašky na rakety podle způsobu přenášení

Každý z nás dává přednost jinému způsobu nošení bagu. Zatímco pro jednoho hráče je pohodlné hodit tašku na rameno, další hráč si bag s raketami nasadí jako batoh na záda. Vyberte si přesně takovou tašku, která bude splňovat vaše požadavky na pohodlí.

Součástí většiny tašek, které mají více jak 2 vnitřní kapsy, bývá samostatná kapsa na obuv. Kapsa na boty bývá někdy odvětrávaná. Díky tomu oddělíte obuv od ostatních věcí.

Squashové bagy na rameno

Jak vybrat bag na rakety přes rameno

Tašky s ramenním popruhem se pyšní také úchytem pro nošení v ruce. Výhodou tašek na rameno je většinou nižší cena. Nevýhodu spatřujeme v obtížnějším a méně pohodlném přenášení na delší vzdálenosti.

Chci si vybrat tašku na rameno »

Squashové bagy na záda

Jak vybrat bag na rakety na záda

Tašky se dvěma zádovými popruhy jsou modernější a na trhu najdete širší nabídku. Tašky na záda si užijete díky možnosti nosit je jako batoh. I proto jsou výhodnější pro hráče, kteří potřebují přenášet rakety na delší vzdálenosti.

Chci si vybrat tašku na záda »

Squashové batohy na rakety

Komu nevyhovují větší bagy nebo nepotřebuje přenášet tolik raket, vystačí si i s batohem na rakety.

Výhodou batohů je větší univerzálnost. Nemusíte jej nosit pouze na raketové sporty, ale hodí se prakticky pro všechny sportovce. Batohy mají menší vnější rozměry, nižší hmotnost a snadněji se přenášejí. S tím vším je však spojena i nevýhoda, která znamená velmi omezený objem.

Do batohů vložíte maximálně jednu raketu, jeden pár obuvi a jednu sadu sportovního oblečení. Do větších batohů se vejde i láhev s pitím, ale za cenu velkého stlačení věcí uvnitř.

Chci si vybrat batoh »

« Zpět na hlavní stránku squashové poradny

Poradíme vám

Informační linka po-pá: 8:00–16:30

Vendy
Vendy
Alena
Alena

530 503 100 po–pá 8:00–16:30 | info@sportobchod.cz

přihlaste se Košík: 0 Kč