Běžecké vybavení Saucony

Saucony je americká značka běžeckých bot a sportovního oblečení. Pokud jste o ní dosud neslyšeli, tak vězte, že je starší než vaše babička. Saucony v roce 1898 založili čtyři běžečtí nadšenci v Kutztownu, Pensylvánii. Doba tehdy běhání přála, v roce 1896 se v řeckých Athénách běžel první olympijský maraton a o rok později první bostonský maraton. Od roku 1910 už vyráběli 800 kusů běžeckých bot ročně, což na tu dobu bylo vážně hodně.

Sock-uh-knee

Takhle zní výslovnost názvu Saucony. Ale nebojte, budeme vám rozumět, i když nám řeknete, že chcete ty „Saukony“. Zvláštní, krkolomný název ale má, jak už to tak bývá, svůj příběh. Fabrika na boty totiž stála ve městečku Saucony Creek pojmenovaného dle indiánského výrazu „saconk“, což znamená soutok řek.

Začátky bývají těžké, ale ne pro Saucony

První bota atletická bota na dráhu od Saucony, model 7446 se stal hned po svém uvedení v roce 1958 extrémně populární, protože jako první vůbec měl podrážku osazenou hřeby. Věřili byste, že do té doby mnoho atletů na běhalo bosky? Saucony s modelm 7446 udělala doslova díru do světa.

Nejnavštěvovanější kategorie

Vaše nejoblíbenější produkty značky SauconyPoradíme vám

Zákaznická podpora po-pá: 8:00–16:00

Dana H. Dana H. Vendula H. Vendula H. Adriana N. Adriana N.

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}