HanwagSpolečnost Hanwag vznikla v roce 1921 ve Virkierchenu, malé obci ležící nedaleko Mnichova. Založil ji Hans Wagner, který do názvu promítl vlastní jméno.

Bez zajímavosti jistě není, že Hans měl dva bratry a oba dva si otevřeli vlastní továrny na boty: Hochland a Lowa.

Celá historie Hanwagu se točí okolo rodiny Wagnerových a stálého pokroku vývoje ve výrobě outdoorových bot. Novodobá tvář firmy je dílem Seppa Wagnera, který v jejím čele stál bezmála 40 let.

Hanwag vyrábí boty do náročného vysokohorského terénu bez jakýchkoli limitů. Každá bota v sobě spojuje dlouholeté zkušenosti s šitím kvalitních bot, technická odbornost a neustálé inovace, které jdou ruku v ruce s důrazem kladeným na maximální udržitelnost a vliv na životní prostředí.

Boty Hanwag spojuje spolehlivost , odolnost, dlouhá životnost, tradiční design.

Při vývoji nových modelů i evoluci stávajících modelů je kladen důraz na na dokonale padnoucí střih, odolnost a použití nejkvalitnějších materiálů.


Veškerá treková i turistická obuv se stále šije v Evropě. Kromě dvojitě prošívaných modelů se všechny boty vyrábějí komplexní lepenou technologií. To výrazně prodlužuje jejich životnost, mohou být totiž znovu podraženy.


Hanwag přistupuje zodpovědně i k životnímu prostředí, proto se stal součástí společnosti Fenix Outdoor Group.

Firma sídlí v Bavorských Alpách a jejím cílem je jejich zachování i pro další generace.

Proto se snaží Hanwg využívat přírodní zdroje zdroje s rozumem, omezit dopravu na nutné minimum a pracovat s materiály šetrnými k životnímu prostředí.


Vyberte si boty Hanwag a udělejte radost sobě nebo svým blízkým.Poradíme vám

Informační linka po-pá: 8:00–16:00

Dana H.
Dana H.
Vendula H.
Vendula H.
Adriana N.
Adriana N.

530 503 100 Po-Pá, 8-16 h | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}