La Sportiva

LaSportiva vznikla v roce 1928 v podhůří italských Dolomit.Původně se firma zabývala výrobou dřeváků a kožených bot pro dřevorubce. Během druhé světové války se zabývali výrobou kožených bot pro italskou armádu. V tomto období vytváří systém šněrování, který později přejali další renomovaní výrobci obuvi.

Po skončení druhé světové války roste věhlas společnosti, a tak Narcis Delladio - zakladatel společnosti- najímá nové zaměstnance a rozšiřuje výrobu.

V padesátých letech se společnost vydala cestou výroby lyžařské obuvi, kterou, ale opustila s přechodem na plastové lyžáky. Dále se pak soustředili především na výrobu bot pro běžecké lyžování a horolezectví. V osmdesátých letech začínají s výrobou lezecké obuvi a následně přidávají i poslední segment, který je proslavil- běžecké boty.

LaSportiva vyrábí většinu své produkce ve svém závodě v Ziano di Fiemme v Itálii.

Nyní vyrábí LaSportiva boty pro snad všechny outdoorové aktivity, které si dokážete představit. Lezečky LaSportiva patří k absolutní světové špičce, podobně jako boty na vysokohorskou turistiku a expediční horolezectví. V nabídce najdete také špičkové běžecké trailové boty, obuv na skialpinismus a funkční textil. 

 Zákaznický servis

po-pá: 8:00–16:00

Dana H. Dana H. Vendula H. Vendula H.

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}