Slovník pojmů - i

 • Iontové nápoje

  Jsou důležité pro doplnění ztraceného množství tekutin, doplnění minerálů a zabránění kolapsu organismu. Iontové nápoje se dělí na tři základní druhy: Isotonické nápoje, hypotonické nápoje a hypertonické nápoje, což jsou spíše léčebné roztoky a většinou se aplikují nitrožilně.

 • Inositol

  Má vliv na metabolismus tuků a také snižuje hladinu cholesterolu. Řadíme jej do skupiny vitamínů B.

 • Isoleucin

  Je esenciální aminokyselina (pro tělo nezbytná), působí především jako ochrana před rozpadem svalové hmoty. Je součástí BCAA.

 • Izotonické nápoje

  Uplatňují se tam, kde dochází k nadměrnému pocení, ale výkon netrvá příliš dlouho. Tato situace nastává u sportů, které jsou sice vytrvalostní, ale k výkonu je třeba velké množství svalové síly, například tedy fitness.

 • Iliotibiální syndrom (ITBS)

  <p>Iliotibiální syndrom (ITBS) vzniká při <strong>nadměrném zatížení při běhu</strong>, proto se mu také říká <strong>"běžecké koleno"</strong>. Dochází k němu při přerušení iliotibálního traktu = skupina svalových vláken na vnější straně stehna, která se táhne až pod vnější stranu kolene. Dostane se do nich <strong>zánět </strong>a iliotibiální syndrom je na světě.</p><p><strong>Jak poznám běžecké koleno?</strong></p><ul> <li>Bolest, otok nebo pálení na vnější straně kolene</li></ul><p><strong>Co vede k iliotibiálnímu syndromu?</strong></p><ul> <li>Přetížení při dlouhodobém ohýbání a napínání kolene</li> <li>Běh do schodů a ze schodů (z kopce do kopce)</li> <li>Moc dlouhá běžecká trasa</li> <li>Nekvalitní nebo opotřebovaná obuv</li></ul><p><strong>Jaká je prevence proti ITBS?</strong></p><ul> <li>Pořádná rozcvička a zahřátí před pohybem</li> <li>Kvalitní obuv</li> <li>Neběhat po nakloněném povrchu</li> <li>Používání <a href="https://www.sportobchod.cz/ortezy-a-bandaze/ortezy-na-koleno?priceFrom=0&priceTo=0&vlastnosti0=&vlastnosti_max0=&prvek0=0&vlastnosti_pocet1=4&vlastnosti1=&prvek1=998&checkbox=8698&vlastnosti_pocet2=6&vlastnosti2=8698&prvek2=1000&select_vlastnosti=&vlastnosti_pocet=2&rozmery_pocet=6">ITBS pásků</a></li></ul>

530 503 100 Po-Pá, 8-16 h | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}