Slovník pojmů - t

 • Trehalóza

  Je unikátní forma sacharidu s velmi nízkou hladinou GI. Trehalóza je neredukujícím cukrem, který patří do skupiny disacharidů. Její skladbu tvoří molekuly glukózy, které pojí 1,1 vazba. Tato látka je v těle velmi účinná právě kvůli tomu, jaké enzymy a molekuly dokáže pojit.

 • Tuky

  Jsou nezbytné pro správné fungování těla. Rozlišujeme dva typy: nasycené a nenasycené. Zpravidla bereme nenasycené tuky jakožto tuky dobré.

 • Trávící enzymy

  Rozkládají potravu na menší části, které pak již organismus dokáže vstřebat. Jsou velmi vhodné pro všechny uživatele proteinových a sacharidových suplementů.

 • Tribulus Terrestris (kotvičník zemní)

  Je rostlina, jejíž extrakt se nejčastěji používá ve výrobcích sloužících jako anabolizéry. Podporuje totiž růst hladiny testosteronu v těle. Tribulus Terrestris také pomáhá regenerovat svalstvo a stimulovat tělo k vyšším výkonům.

 • Thiamin (vitamín B1)

  Řadíme do skupiny vitamínů B. Spolu s dalšími vitamíny z této skupiny výrazně přispívá ke správné funkci trávení a podporuje přeměnu energie.

 • Termogeneze

  Je zvyšování tepla v těle díky urychlování metabolických procesů. Termogeneze je často užíváno v přípravcích pro spalování tuků, jelikož právě zvyšování tělesného tepla pomáhá rychleji odbourávat (pálit) tuky.

 • Taurin

  Podporuje svaly, zvětšuje je a dává jim sílu. Potlačuje riziko svalových křečí. Podporuje činnost mozku, fyzický výkon, činnost srdce a zlepšuje koncentraci.

 • Tyrosine

  Je aminokyselina, která pozitivně ovlivňuje metabolismus. Za běžných podmínek je tělo schopno vytvořit tuto aminokyselinu samo, ale při náročné fyzické aktivitě vzniká nedostatek tyrosinu. Proto je v podobných případech vhodné tuto aminokyselinu doplňovat v podávané suplementaci.

 • tajmout - timeout

  přerušení hry, na předem stanovenou dobu, sloužící k uklidnění hry, udělení pokynů hráčům nebo domluva následující taktiky hry, timeout se vyžaduje kapitánem týmu nebo trénérem typickým gestem dvěma rukama nastavené ve tvaru písmene T

 • tenisový loket

  <p><strong>Tenisový loket </strong>získal své označení zřejmě pro zvýšený výskyt u sportovců věnujících se tenisu. Dnes je však toto označení nepřesné, postihuje totiž i pacienty při různém spektru činností.</p><p>Na zevní i vnitřní straně lokte je kostní výrůstek, na který se upínají svaly zadní strany předloktí. Tomuto bolestivému místu se říká tenisový loket. Při bolestech je základní a opravdu nejúčinnější metodou omezit veškerou činnost, která tyto obtíže provokuje. Pokud už se rozhodnete jít k lékaři, dělíme léčbu podle stadia obtíží na konzervativní a operační. Konzervativní léčba znamená v první řadě využití sádrových obvazů a aplikaci protizánětlivých léků. Operační terapie je indikována v případě chronického onemocnění.</p><p>Více <a href="https://www.sportobchod.cz/s/tenisovy-loket-307">o tenisovém loktu</a>.</p>

530 503 100 Po-Pá, 8-16 h | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}