Elektrokola

Elektrokola nejsou jen pro starší cyklisty a nezaslouží si posměch. Naopak jsou nabitá výhodami pro všechny jezdce. Motor umožňuje delší dojezd nebo snažší výjezd na kopec, zároveň si s nimi užiješ i traily. Tak se neboj elektrokol a dej své cyklistice nový náboj.

Filtrovat

Top produktyMožná řešíte problém jak převážet elektrokolo autem. Elektrické kolo je totiž těžší, než klasické jízdní kolo a dát jej na střechu auta je fyzicky náročnější. Na převoz elektrokol proto použijte nosiče kol na tažné zařízení. Nosiče kol na kouli obvykle disponují i nájezdovou rampou a naložení elektrokola tak bude hračkou pro ženy i méně fyzicky zdatné muže.

O kolech na elektrický pohon koluje několik mýtů spojených se zákony. Elektrokola mohou na silnici, ale i na cyklostezku. Musíte je ale vybavit odrazkami či světly na kolo – elektrokolo zkrátka musí mít všechno to, co má mít ze zákona klasické jízdní kolo. Právě jako na běžné kolo totiž legislativa nahlíží na elektrokolo.

Z toho vyplývá, že také na elektrokole máte do 15 let povinnost nosit helmu na kolo. Věkem se ale riziku bourání nevyhnete, a proto si helmu nasaďte raději před každou jízdou.

Poradíme ti

contact Zbyněk BalabánProduktový specialista

530 503 100 Po-Pá, 8-16 h | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}