Jak vybrat brankářské rukavice

Při výběru rukavic je důležité si vybrat správnou velikost a ochranné prvky. Důležité je také zvolit typ rukavic podle podmínek, ve kterých je budete používat. Za mokra, sucha nebo větrného počasí je třeba zvolit jiný typ rukavic.

Materiál dlaně

Materiál pěny dlaně zvyšuje přilnavost a zlepšuje výkon. Déšť a vlhkost výrazně ovlivňují schopnosti materiálu dlaně, proto je potřeba jiné složení materiálu.

Výběr rukavic podle počasí:

  • SUCHO -  speciální pěna pro suché počasí
  • MOKRO - měkčí pěna s otevřenějšími póry, které absorbují vodu

Výběr rukavic podle schopnosti tlumení

  • Lehká slabá pěna - méně tlumí, je pohodlná, ale snadno se zničí
  • Hustá silná pěna - čím hustější a silnější dlaň je, tím lépe tlumí dopad míče

Jak vybrat velikost brankářských rukavic

Odolnost proti oděru

Latex je velmi citlivý materiál, který vyžaduje důkladnou péči. Častý kontakt s míčem způsobuje oděr dlaně. Odolnost proti oděru, který rozhoduje o míře opotřebení, závisí na struktuře povrchu stejně jako na kompresi dlaňového materiálu. Čím robustnější a hrubší latex, tím je rukavice odolnější z hlediska opotřebení

Ochranné prvky

Brankářské rukavice obsahují mnoho ochranných prvků pro maximální bezpečnost. Je důležité si vybrat kvalitní rukavice, které tyto ochranné prvky obsahují. Rukavice mají tlumící prvky v oblasti nártu ruky, funkční tlumící materiál brankáře lépe ochrání a zvýší jistotu při zákroku.

Ochrana prstů minimalizuje zlomení prstů, případně chrání nedoléčené zranění. Nové konstrukce rukavic se přesně přizpůsobí tvaru prstů a poskytnou tak maximální bezpečnost. Univerzální vnitřní konstrukce chrání prsty, aby se nezlomily a zároveň nesnižuje kontrolu nad míčem.

Údržba rukavic

Na brankářské rukavice existují různé přípravky, jako je například šampón na brankářské rukavice, který odstraňuje nečistoty, zlepšuje přilnavost na úchopové straně a zabraňuje tvrdnutí usní. Pravidelná péče výrazně prodlužuje životnost rukavic. Doporučujeme používat šampón na rukavice, který zaručí delší životnost a funkčnost rukavic.

Poradíme vám

Zákaznická podpora po-pá: 8:00–16:00

Dana H. Dana H. Vendula H. Vendula H. Adriana N. Adriana N.

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}