Poradíme vám

Informační linka po-pá: 8:00–16:00

Dana H.
Dana H.
Vendula H.
Vendula H.
Adriana N.
Adriana N.

Jak vybrat fotbalový míč

Jak vybrat fotbalový míč

Fotbal můžete hrát i s ponožkou vycpanou papírem, ale výběr kvalitního fotbalového míče potřebuje trochu péče. Rozhodněte se podle velikosti, pro koho míč hledáte a buďte si jistí kvalitou díky certifikátům kvality FIFA.

Velikost fotbalového míče

Nejdůležitějším parametrem pro výběr míče je jeho velikost. Existují 4 hlavní velikosti, přičemž každá se hodí pro jinou věkovou kategorii.

  • Velikost 5 – Nejpoužívanější typ míče, se kterým se hraje fotbal od starších žáků až po dospělé
  • Velikost 4 – Menší míč se používá od starších přípravek po mladší žáky (9–12 let)
  • Velikost 3 – Nejmenší z fotbalových míčů slouží k zápasům a trénování v mladších přípravkách (do 8 let)
  • Velikost Mini – Mini míč není vhodný pro hru jako takovou, ale poslouží vám spíše pro zábavu nebo reklamní účely. Pokud jedete na zápas a chcete si zkrátit pauzu na benzince, je mini velikost míče ideální

Pokud sháníte míč na futsal, neřiďte se velikostmi pro fotbalové míče. Futsalový míč pro dospělé má velikost 4, juniorské míče mohou být ve velikostech 0, 1 a 2. Především má však specifické vlastnosti, díky kterým tolik neodskakuje. Pro snazší orientaci následujte přímo do kategorie futsalových míčů.

Odlehčené míče

Odlehčené míče jsou vhodné zejména pro hráče v přípravkách a mladších žácích. Mladí fotbalisté míč snadněji kontrolují a při kopech tolik nezatěžují nohu a klouby. Děti si pak jednodušeji osvojí technické a koordinační dovednosti.

Standardně jsou na trhu dvě hmotnostní kategorie odlehčených míčů. Pro mladší a starší přípravky jsou ideální míče s hmotností 290 gramů. Starší přípravky a mladší žáci mohou hrát s míči vážícími 350 gramů.

Certifikace míčů

Aby se s míčem mohly hrát důležité zápasy evropských pohárů nebo mistrovství, musí získat ocenění kvality od mezinárodní fotbalové asociace FIFA. Certifikáty kvality FIFA dostanou míče, které úspěšně projdou velmi náročným testem.

FIFA QualityFIFA Quality Pro

Test se skládá z různých zkoušek a míče mohou získat dva druhy známky kvality. Pokud míč projde 6 koly testu, získá certifikát FIFA Quality a můžete si být jistí, že s ním odehrajete kvalitní utkání. Přísnější 7kolový test FIFA Quality Pro je pak připravený pro ty opravdu nejkvalitnější míče vhodné pro zápasy na nejvyšší úrovni.

Více podrobností o testech FIFA

Poradíme vám

Informační linka po-pá: 8:00–16:00

Dana H.
Dana H.
Vendula H.
Vendula H.
Adriana N.
Adriana N.

530 503 100 Po-Pá 08:00-16:00 | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}