Jak vyměnit zlomenou čepel

Určitě se každému někdy stalo, že mu při hokeji praskla čepel. Ať už ke zlomení došlo vlivem nepovedené střely nebo nešťastným strčením do mantinelu nebo do bruslí hráče, dá se to opravit. Teda pokud se jednalo o kompozitovou hokejku, vyznavači dřeva mají smůlu.

Před samotnou výměnou čepele je nutné si uvědomit, že po výměně zlomené čepele dojde k výrazné změně vlastností a chování hokejky. Změní se těžiště i hmotnost hokejky a výrazně se to projeví při střele a ovládání puku. Výměna čepele se proto často provádí na amatérské úrovni.

Pokud se musí hokejka zařezávat, tak je nutno ji opět prodloužit. Podívejte se jak prodloužit hokejku.

Návod na výměnu čepele

Zlomenou kompozitovou hokejku zařízneme pilou s jemnými zuby, v místech kde končí krček a začíná shaft hokejky. Řez vedeme co nejvíce kolmo. Případné otřepy začistíme pilníkem na železo. Pokud jsme měli nasazovanou čepel na shaft s vyměnitelnou tyčí, tak zlomenou čepel vytáhneme pomocí vrutu, který našroubujeme do zbytku čepele v tyči. Jde to lehce po důkladném nahřátí horkovzdušnou pistolí za pomocí kleští.

Připravíme si čepel s odpovídajícím krčkem, který svým rozměrem pasuje do hokejového shaftu. Dříve byly různé rozměry krčků a čepel se v tomto místě musela často upravovat, ale dnes jsou všechny čepele vybavené standardním rozměrem, který by měl pasovat do většiny hokejek. V případě, se musel krček upravovat pilníkem nebo je na něm málo lepidla, tak ho doplníme tavnou lepící pistolí.

Teplovzdušnou pistolí nahříváme současně krček čepele i koncovou část shaftu hokejky. Ohříváme tak, dlouho dokud není lepidlo tvárné a potom čepel pomalu zasuneme do tyče shaftu. Necháme minimálně 1 hodinu vychladnout a přebytečné lepidlo odřízneme nožem. Místo spojení můžeme překrýt lepící páskou.

Pro ohřívání nikdy nepoužívejte otevřený oheň! Došlo by k nenávratnému poškození struktury čepele i hokejky.

Videonávod jak vyměnit zlomenou čepel

přihlaste se Košík: 0 Kč