Squashové míčky

Jednotlivé míčky pro squash se rozdělují na 4 základní typy vhodné pro rozdílné kategorie hráčů s ohledem na jejich výkonnost a herní schopnosti. Míčky se liší svým odskokem a jsou určeny pro různé kategorie hráčů, od dětí a úplných začátečníků, přes dívky a ženy až po výkonnostní a profesionální hráče.

Nabídka squashových míčků

Následující obrázek napoví, pro jakou kategorii hráčů je konkrétní míček vhodný.

Kromě výše uvedených 4 typů značení je možné se setkat také s míčky označenými jednou bílou tečkou (vyrábí například ProKennex) - jejich odskok je v rozmezí mezi míčkem s jednou žlutou tečkou a míčkem s jednou červenou tečkou.

Zahřívání squashového míčku

Vždy před zahájením vlastní hry nebo i jen tréninku je důležité míček zahřát na určitou teplotu. Platí nepsané pravidlo, že čím je vyšší teplota míčku, tím větší je jeho odskok.

Studený míček má výrazně horší odskok a odraz než míček optimálně zahřátý, především to platí, pokud je po delší dobu vystaven nízké teplotě nebo dokonce mrazu.

Ideálním způsobem zahřátí míčku na "provozní teplotu" je postavit se k jedné z bočních stěn v přední části kurtu a silnými údery hrát míček o boční stěnu. Čím větší silou je míček hrán, tím rychleji se zahřeje na optimální teplotu.

Trvanlivost a obměna míčku

Squashový míček je spotřební věc a s jeho častým používáním dochází ke ztrátě herních vlastností (pokles tlaku vzduchu uvnitř míčku) a k celkovému poškození. Obecně platí, že míčky s menším odskokem (2 žluté tečky) se opotřebují rychleji než míčky s větším odskokem.

Průměrná doba trvanlivosti míčku je 2-3 měsíce (při hraní 3x týdně). Samozřejmě vše záleží také na herním stylu daného hráče - silovějšímu hráči míček určitě nevydrží tak dlouho jako techničtějšímu.

Zároveň doporučujeme míčky měnit pokaždé, když se na jejich povrchu objeví nějaká výraznější trhlina, která prudce zhoršuje herní vlastnosti.

 

« Zpět na hlavní stránku squashové poradny

 

530 503 100 infolinka po - pá 8:00 - 17:00

přihlaste se Košík: 0 Kč