Údržba kolečkových bruslí

servis inline bruslí

Najeli jste již desítky kilometrů a z ložisek se začínají ozývat divné zvuky? Kolečka nebo brzdový špalík jsou hodně sjeté? Je nejvyšší čas kolečkové brusle vyčistit nebo ojeté díly vyměnit.

Kolečka

Kolečka na bruslích jsou vyrobena z měkkého polyuretanu a po určitém počtu najetých kilometrů se začnou sjíždět. Na straně, kde se bruslař odráží, se kolečka sjedou více, proto je potřeba kolečka prohodit z levé strany na stranu pravou a obráceně.

Kolečka měníme tak, že vždy nejvíce sjeté (nejvíce namáhané první přední kolečko) přehodíme na méně namáhanou pozici číslo 3. Druhé kolečko dáme na poslední kolečko číslo 4.

výměna koleček
Grafické znázornění jak měnit kolečka

VIDEO: Výměna koleček u inline bruslí

Ložiska

Po určité době dostanou hodně zabrat i ložiska, která se o svůj servis přihlásí pazvuky a chrčením. Téměř každé ložisko se dá rozebrat a vyčistit. Ložisko se otevře a po odstranění prachovky se komplet rozebere, odmastí, znova namaže vazelínou na ložiska a opět složí. Samozřejmostí by mělo být otření ložisek hadříkem po každé vyjíždce nebo minimálně při každé výměně koleček.

VIDEO: Výměna ložisek u inline bruslí

Brzdový špalík

Tato jednoduchá, ale praktická brzda má také svou životnost a když se opotřebuje (prodře), stačí vyměnit gumový brzdový špalek za nový. Brzda je většinou uchycena jedním šroubem, který stačí jen povolit. Výměna je snadná a rychlá. Nemůžete sehnat náhradní brzdu pro vaše brusle? Máme pro vás univerzální brzdy pro fitness, freeskate i speed brusle.

VIDEO: Výměna brzdového špalíku u inline bruslí

Inline servis

Pokud si na to sami netroufáte, brusle nám jednoduše přineste a my vám to za mírný poplatek uděláme. Výměna koleček nebo ložisek bude rychlá a děláme i výměnu přezky nebo odvrtání strženého šroubu i jiné drobné opravy. Pokud si nejste jistí, jestli vaše požadavky dokážeme splnit nebo máte dotazy ohledně údržby bruslí, kontaktujte inline specialistku Simču.

Brusle přijímáme na prodejnách v Praze a Brně.


přihlaste se Košík: 0 Kč