Jak vybrat boty na badminton

Na badminton sice můžete vyrazit i ve starých křuskách, ale lépe si zahrajete v pohodlné badmintonové obuvi. Zjistěte, na co si musíte dát pozor a jak vybrat obuv na badminton. Odměnou vám za to bude větší komfort a zároveň i ochrana chodidla.

Důležité je mít na paměti, že kvalitní badmintonové boty mají o trochu jinou konstrukci, než jste byli zvyklí třeba u sálovek na futsal.

Zároveň mikrovlákna a syntetické materiály slouží lepšímu odvětrávání. Neméně důležitou součástí badmintonové obuvi je vyztužení, které fixuje chodidlo a poskytuje mu nejen prvotřídní stabilitu, ale také prevenci před zraněním, jelikož dokonale tlumí nárazy.

Abyste měli jistotu, že vaše badmintonové boty budou vše výše zmíněné splňovat, podívejte se do naší nabídky bot na badminton. Vybíráme jen ty nejkvalitnější modely od ověřených badmintonových značek, se kterými hrají nejlepší badmintonisté světa.

Jak často chcete badminton hrát

Nutně to ale neznamená, že musíte sáhnout po nejdražším modelu. Boty vybírejte především podle toho, jak často chcete hrát. Pokud se chystáte hrát pravidelně a dojít na kurt 3krát nebo 4krát týdně pro vás není problém, pak se do sebe nebojte investovat.

Vaše nohy dostanou pořádně zabrat, proto se vám budou hodit badmintonové boty s pokročilejšími technologiemi. Kvalitní materiál a lepší tlumení nárazů ale něco stojí. Jestliže tedy chcete dát nohám voraz a těšit se z větší výdrže obuvi, hledejte vhodný pár bot v cenové relaci nad 2 tisíce korun.

Jestli si na badec zajdete jednou za čas, vystačíte si i se základními modely do 2 tisíc korun. Pokud si ale vážíte svého těla a nejste skoupí na korunu, pak ani vám propracovanější obuv nebude na škodu.

Pokud nevíte, jak vybrat správnou velikost bot na badminton mrkněte se do velikostních tabulek.

 

Pánské boty na badminton

Pánské boty na squash

Pánské boty na badminton »

Dámské boty na badminton

Dámské boty na squash

Dámské boty na badminton »

Dětské boty na badminton

Dětské boty na squash

Dětské boty na badminton »

Nebarvící podrážka badmintonové obuvi

Badmintonové kurty vyžadují stejná pravidla jako jakýkoli jiný halový povrch. Majitelé kurtů vás na hřiště nepustí s černou podrážkou. Proto je důležité, aby vaše boty na badminton měli nebarvící podrážku. Veškerá badmintonová obuv v naší nabídce toto pravidlo splňuje, takže v klidu vybírejte dál.

Nebarvící neboli non-marking podrážka je navíc důležitá pro lepší přilnavost ke kurtu.

Vložky do badmintonových bot

Kvalitní boty na badminton vám zpříjemní samotnou hru. Pokud se však chcete dostat na vrchol blaha, doporučujeme vyzkoušet i speciální vložky do bot. Vložky se po pár hrách přizpůsobí tvaru vaší nohy. Díky tomu nebude vaše noha nikde cestovat a boční pohyby chodidla vás už nikdy nezradí. Vložky navíc pomáhají ještě lépe tlumit nárazy a držet celkovou rovnováhu těla.

Většina vložek do badmintonové obuvi je perforovaná a dopřeje vám lepší odvětrávání nohy.

 

« Zpět na hlavní stránku badmintonové poradny

Poradíme ti

contact Denisa Daňkováexpert sekce

530 503 100 Po-Pá, 8-16 h | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}