Florbalová omotávka

Chytněte svou hru pevně do rukou a ovládněte hřiště. Poradíme vám, jak si správně vybrat omotávku na florbalku tak, aby vám byla příjemná na dotek a neklouzala ani ve vypjatých herních situacích. Jestliže vás trápí také kvalita vaší florbalky, poraďte se s námi na výběru správné florbalové hokejky.

Proč potřebuji omotávku na florbalovou hůl?

Výběr a výměnu omotávky na florbalové hole nepodceňujte. Omotávka zajišťuje přenos energie z rukou do florbalky a zlepšuje cit a přesnost při práci s míčkem. Pamatujte, že pravidelnou výměnou florbalové omotávky můžete prodloužit životnost a zachování schopností celé florbalové hokejky.

Co výběrem kvalitní florbalové omotávky získám?

  • odvádí pot z dlaně ruky v průběhu hry
  • přináší komfortnější držení florbalky a zamezuje protočení či vypadnutí
  • můžete si díky ní upravit velikost rukojeti

Omotávky se liší materiálem, měkkostí a schopností absorbovat pot a vibrace. Pokročilé omotávky mají otvory pro odvod potu a protiskluzový povrch pro dokonalou kontrolu hole. Projděte si naši nabídku a vyberte si florbalovou omotávku, která vám bude sedět nejlépe.

Jak vyměnit florbalovou omotávku

Nezapomeňte omotávku na florbal pravidelně měnit alespoň jednou ročně. Pravidelným hraním grip opotřebujete a výsledkem bude zhoršení vlastností celé florbalky. Negativní dopad na životnost florbalové omotávky má nejen samotné hraní, ale také síla úchopu, styl hry florbalisty, frekvence tréninků a samotná kvalita omotávky.

Pokud si nejste jistí, jestli už vaše florbalová omotávka patří do starého železa, vyzkoušejte jednoduchý test. Uprostřed tréninku, až grip zahřejete, otáčejte rukama proti sobě. Pokud se omotávka protáčí, je čas ji vyměnit za novou.

Výměny omotávky na florbalovou hůl se často zalekne i profík. Koukněte se na videonávod jak omotat florbalovou hůl a uvidíte, že to není nic složitého.

Dobrá rada  Florbalová omotávka bývá k shaftu přilepená oboustrannou lepicí páskou. Proto nejprve odstraňte starou omotávku a ujistěte se, že na holi nejsou zbytky omotávky, ani lepicí pásky. Až poté omotejte shaft novou florbalovou omotávkou. Pod novou omotávkou byste zbytky cítili a navíc by grip špatně držel.

530 503 100 po–pá 8:00–16:30 | info@sportobchod.cz

přihlaste se Košík: 0 Kč