Jak vybrat kopačky?

Na trhu je široká škála výrobců. Vedle klasických kopaček z pravé kůže je obrovská nabídka kopaček ze syntetických materiálů s nejnovějšími technologiemi a proto jsou již mnohem více populární. Poradíme jak se v nabídce zorientovat a při výběru nechybovat.

Jak si správně vybrat velikost kopaček

Zatím neexistuje velikostní škála, kterou by jednotně používaly všechny národy, natož všichni výrobci obuvi. Při výběru je tedy nutné spoléhat na to, že znáte velikost vlastní nohy alespoň v jedné ze stupnic běžně užívaných v ČR (EUR, UK, US).

Pro správný výběr velikosti použijte našeho průvodce velikostmi bot.

Typy podrážek a jejich použití

Při výběru kopaček narazíte v jejich názvech na mnoho zdánlivě nic neříkající zkratky. Je to typ podešve. Každá podrážka je určena na jiný povrch a jinou tvrdost povrchu.

označení kategorie povrch vlastnost  
SG soft ground kolíky měkký povrch optimální záběr na měkkém a velmi měkkém nebo podmáčeném povrchu soft ground
FG firm ground lisovky pevný povrch univerzální použití na tvrdém i měkčím povrchu a přírodní trávě firm ground
HG hard ground lisovky tvrdý povrch komfort, tlumení a odolnost vůči oděru, pro suchý a velmi tvrdý povrch a škváru hard ground
AG artificial ground lisovky umělá tráva zesílená konstrukce pro vyšší odolnost na náročném povrchu umělé trávy artificial ground
TF turf turfy umělý povrch tvrdý travnatý a umělý povrch, škvára turf
IN indoor sálovky sálový povrch zaručuje přilnavost a stabilitu na každém halovém povrchu indoor

Jak se o kopačky starat

Pravidelným čištěním a ošetřováním kopaček výrazně prodloužíte jejich životnost a funkčnost. Kopačky z pravé kůže potřebují ošetřovat krémem, aby byl povrch měkký a nevysušený. Podrobný návod najdete u kopaček v přiloženém návodu.
přihlaste se Košík: 0 Kč