Jak vybrat in-line helmu?

Bezpečnost na inline bruslích v žádném případě nepodceňujte. Když si uvědomíme, že i začínající či mírně pokročilý bruslař bez problémů předjede chodce, znamená to, že i rychlost začátečníka dosahuje hodnoty minimálně 10-15 km/h. Představte si například, že se v této rychlosti s někým srazíte nebo se zapletete nějakému chodci do navinovacího vodítka od jeho čtyřnohého miláčka. Když si uvědomíme, jak nepříjemné je se s někým srazit i při obyčejné chůzi, je lepší něco takového raději ani nedomýšlet. Stát se to ale může a každý bruslař by na to měl být co nejlépe vybaven. Set chráničů a kvalitní inlinová helma by proto neměla chybět v základním vybavení žádného bruslaře.

Jaký je rozdíl mezi helmou na kolo a na inline brusle?

Téměř žádný. Obě helmy jsou velmi podobné konstrukcí a někdy mají dokonce stejný systém nastavení obvodu hlavy, ale helma na inline by měla být více odvětrávaná a prodyšná. Často se také můžete setkat s tím, že helma na brusle není tak masivní, ale to je dáno tím, že na kole přeci jenom můžete jet větší rychlostí a navíc se běžně jezdí i terénem.

Velikost

Velikost helmy na kolečkové brusle udává obvod hlavy v centimetrech. Velikost obvodu hlavy bývá doplněna symbolem S, M a L, který určuje rozmezí nastavení obvodu hlavy. Ty lepší helmy jsou vybaveny důmyslným mechanizmem obepínající hlavu, který zajištuje dokonalé přizpůsobení velikosti helmy. Podobný mechanizmus se používá při výrobě cyklistických přileb.

Typ helmy

Na trhu existuje mnoho typů a tvarů. Podle toho, na který styl jízdy je bruslař více zaměřen. Pro časté výlety a intenzivní trénink se hodí spíše lehká a extra odvětrávaná helma. Naopak pro agresivní styl jízdy se bude hodit helma uzavřená, kompaktní, která lépe chrání při častých pádech.

Větrání

Většina inline helem je vybavena větracímy otvory, které mívají bezpečnostní síťku zabraňující vlétnutí hmyzu pod helmu. Platí, že čím více větracích otvorů, tím větší komfort helma nabízí.

Vnitřní výstelka

Pro snadnou údržbu a tím i delší životnost inline helmy je lepší, když je vnitřní výstelka vyjímatelná. Vyjímatelný vnitřek se dá lépe udržovat a v případě potřeby vyprat. Některé helmy mají navíc systém pro jednoduchou změnu rozmístění výstelky pro maximální přizpůsobení a nastavení komfortu podle individuálních potřeb každého bruslaře. Pokud jsou vnitřní výstelky napevno, je vhodné používat čelenku, šátek nebo třeba slabou čepici.

Kšilt nebo štítek

Některé helmy jsou vybaveny štítkem. Tento štítek nebo kšilt je buď odnímatelný (v případě inline helmy) nebo integrovaný u helem pro agressive in-line. Největším úkolem štítku je pomáhat chránit oči od různých překážek (větve, cizí lyžarská hůlka apod.)

Kupte si helmu přesně pro vás!

přihlaste se Košík: 0 Kč