Jak vybrat in-line helmu?

Inline helma

Bezpečnost nepodceňujte - a to ani na inline bruslích. I mírně začínající či pokročilý bruslař bez problémů předjede chodce, to znamená, že dosahuje rychlosti minimálně 10-15 km/h. Když se v této rychlosti s někým srazíte nebo upadnete, nemusí to být žádná legrace, zvlášť když si uvědomíme, jak nepříjemné je, když se to stane už jen při obyčejné chůzi.

Set chráničů a hlavně kvalitní inlinová helma by proto neměly chybět v základním vybavení žádného bruslaře.

Jaký je rozdíl mezi helmou na kolo a na inline brusle?

Téměř žádný, protože všechny helmy musí splnit jeden bezpečnostní standard. Obě helmy jsou velmi podobné konstrukcí a někdy mají dokonce stejný systém nastavení obvodu hlavy, helma na inline by však měla být více odvětrávaná a prodyšná a některé modely nejsou tak masivní - na kole přece jen dosahuje jízda větší rychlosti. Pokud doma máte cyklistickou helmu a ptáte se, jestli si ji můžete bezpečně vzít i na kolečkové brusle, pak si ji s klidem nasaďte a můžete vyrazit.

S inline helmou se vám boule na hlavě neudělá

Velikost

Velikost helmy na kolečkové brusle udává obvod hlavy v centimetrech. Velikost obvodu hlavy bývá doplněna symbolem S, M a L, který určuje rozmezí nastavení obvodu hlavy. Většina lepších helem je dnes vybavena utahovacím mechanismem, kdy si pomocí otáčení kolečkem dokonale přizpůsobíte velikost helmy přesně tak, aby vám padla.

Typ helmy

Na trhu existuje mnoho typů a tvarů. Podle toho, na který styl jízdy je bruslař více zaměřen. Pro časté výlety a intenzivní trénink se hodí spíše lehká a extra odvětrávaná helma s aerodynamickým tvarem. Naopak pro agresivní styl jízdy a triky ve skateparku se bude hodit uzavřená a kompaktní helma ve tvaru "kokosu", která lépe chrání oblast za ušima a týl při častých pádech.

Větrání

Většina inline helem je vybavena větracímy otvory, které mívají bezpečnostní síťku zabraňující vlétnutí hmyzu pod helmu. Platí, že čím více větracích otvorů, tím větší komfort helma nabízí.

Vnitřní výstelka

Pro snadnou údržbu a tím i delší životnost inline helmy je lepší, když je vnitřní výstelka vyjímatelná a lze jii v případě potřeby vyprat. Některé helmy mají navíc systém pro jednoduchou změnu rozmístění výstelky pro maximální přizpůsobení a nastavení komfortu podle individuálních potřeb každého bruslaře. Pokud jsou vnitřní výstelky napevno, můžete pod helmu používat třeba čelenku nebo šátek.

Kšilt nebo štítek

Některé helmy jsou vybaveny štítkem nebo kšiltem, který je buď odnímatelný (v případě inline helmy) nebo integrovaný u helem pro agressive in-line. Největším úkolem štítku je pomáhat chránit oči před různými překážkami.

Kupte si helmu přesně pro vás!

530 503 100 Po-Pá 08:00-16:00 | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}