Kategorie in-line bruslí

Jeden ze základních parametrů udávající, pro jaký styl jízdy jsou tyto brusle nejvhodnější. Pro přehlednost jsme brusle rozdělili do kategorií, které nejlépe vystihují jejich určení dle ustálených typů in-line bruslí.

kategorie

kolečka

bota

zkušenosti

styl jízdy

Fitness inline

76-90 mm

měkká, pohodlná (soft)

základní až pokročilé

rekreační až sportovní

Street inline (Urban)

76-80 mm

pevnější pohodlný skelet

pokročilé

rekreační až sportovní

Speed inline

100 mm a více

nižší kotníková z pevného skeletu

pokročilé

výkonnostní až profesionální

Aggressive inline

50-60 mm

celoplastový skelet

základní až pokročilé

agresivní

Off-road Nordic Skating

150-165 mm

měkká, pohodlná (soft)

pokročilé

rekreační až výkonnostní

Hokejové in-line

do 80 mm

hokejová

pokročilé

sportovní až výkonnostní

Fitness

Fitness brusleFitness bruslení je v současné době nejrozšířenější kategorie, která pro mnohé představuje význam slova in line. Fitness kolečkové brusle jsou určeny pro všechny, kdo vyhledávají klasický styl jízdy na inline stezkách. Nejen pro ženy jsou ideální pro formování postavy a zlepšování fyzické kondice. Jsou určeny především na kondiční a relaxační pojetí inlinového bruslení. Očekávat můžete velmi pohodlné boty (soft botičky) a kolečka velikosti nejčastěji mezi 80 a 84 mm.

V poslední době se setkáváme čím dál častěji s kolečky, která mají průměr 90 mm. Brusle jsou potom náročnější na ovládání a vyžadují více zkušeností, ale odmění Vás rychlejší a svižnější jízdou. Hodí se hlavně pro ty, kteří se dobře naučili na základním modelu a chtějí na inlinech zažít něco víc.

V této kategorii najdete nejširší výběr bruslí od základních modelů pro vyjížďku jednou za čas, až po velmi propracované a odolné brusle pro vášnivé jezdce, kteří vyráží prakticky každý den na dlouhé vyjížďky.

Nabídka bruslí pro muže, ženy a děti.

Street in-line

street brusle Street brusle neboli Urban brusle se v poslední době stávají čím dál více oblíbenou kategorií, která nabízí ideální poměr mezi fitness bruslením a dravějším stylem vhodným do městského provozu. Kratší podvozek a menší kolečka (průměr 76 - 80 mm) umožňují maximální manévrovatelnost, proto je můžete najít také pod označením freestyle brusle. Pro různé přejíždění překážek je bota zpevněna, ale zároveň je hodně pohodlná.

Kategorie bruslí je vhodná pro mírně pokročilé a pokročilé zkušené agresivní jezdce. Brusle streetové kategorie se perfektně ovládají a pevný skelet vydrží i přejetí nějaké větší překážky.

Nabídka - street in-line

Speed

speed brusle Speedové brusle jsou určené všem sportovcům milujícím rychlost a dynamickou jízdu. Speedové brusle jsou typické tím, že mají velká kolečka (průměr 100 mm) a mnohem delší rám, takže můžete očekávat velice dynamickou jízdu. Boty připomínají spíše skeletovou obuv pro běžky, protože jsou nižší po kotník. Tím pádem jsou i méně pohodlné, ale umožní lepší přenos síly, která se promítne do vyšší rychlosti.

Kategorie je určena především pro opravdu zkušené bruslaře a pro profesionální sportovce. Brusle speedové kategorie jsou náročné na ovladatelnost a vyžadují pokročilé uživatelské zkušenosti.

Nabídka - speed in-line

Aggressive in-line

aggressive inline brusleBrusle označované jako aggressive jsou vyhledávané zejména mladými lidmi, kteří mají brusle především na adrenalinovou jízdu ve skate parcích, jízdu na u-rampě atd.

Brusle označované jako aggressive potom mají speciálně upravenou konstrukci a malá kolečka na tyto triky. V žádném případě s nimi nemůžete počítat pro klidnou jízdu na Vaší oblíbené inline stezce!

Nabídka - aggressive in-line

Off-Road (Nordic Skating)

Kategorie šitá na míru všem sportovcům, kteří se nespokojí s inline stezkami a asfaltovým povrchem. Brusle, které řadíme mezi tzv. off-roadové (terénní) se vyznačují především svou univerzálností a možností jízdy v terénu a téměř na jakémkoliv povrchu včetně lesních stezek a polních cest. Brusle nejsou postaveny na klasických inlinových kolečkách, ale na dvou nafukovacích kolech o průměru 150 mm. Díky tomu se brusle dají použít téměř na jakýkoliv povrch a velice dobře absorbují terénní nerovnosti.

offroad bruslePro jízdu na těchto bruslích se hojně využívají hůlky, díky tomu dostanete při jízdě do pohybu celé tělo a jízda se tak stává atraktivnější a značně namáhavější. Spíše než k bruslení bychom potom tento styl jízdy přirovnali k běžkování volnou technikou. Tuto kategorii doporučujeme především sportovcům, kteří jsou k sobě hodně nároční a nespokojí se s běžně zavedenými venkovními sporty typu běh či cyklistika!

Nabídka - off-road in-line brusle

In-line hokej

brusle na in-line hokejSpeciální kategorie bruslí určená pro hráče in-line hokeje. Tyto brusle mají často botu z hokejových bruslí, která je velmi pevná, a měkčí kolečka (obvykle 2 velikosti) uzpůsobená na inline plochy. Brusle jsou přizpůsobeny pro rychlé starty a prudké zatáčky.

Nedoporučujeme tento typ bruslí používat na inline stezky, protože bota je na tento druh bruslení nepohodlná!

Nabídka - in-line hokej
 

530 503 100 Po-Pá 08:00-16:00 | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}