Jak vybrat hokejku

Nejdříve si uvědomte na jakou stranu potřebujete zahnutí hole. Jestli je hráč levák nebo pravák nerozhoduje. Zahnutí určíte podle toho jakou ruku má dole.

Materiál hokejky

Klasický materiál starších hokejek dřevo bylo postupně nahrazeno karbonovým kompozitem. Kompozitové hokejky se objevují i v nejnižších řadách a kompozit začíná kralovat ve všech výkonostních třídách. Mezi největší výhody kompozitu patří velmi nízká hmotnost a možnost libovolně materiál vrstvit a tvarovat.

Tvrdost hokejky

Pro spoustu hráčů je parametr tvrdosti hole nepodstatný, ale pro amatérské a poloprofesionální hráče je velice důležitý. Každá hokejka má tvrdost vyznačenou na shaftu hole. Tento údaj značí jak lehce se hůl prohne.

Nejčastěji je tvrdost vyjádřena číslem. Čím vyšší číslo, tím tvrdší hůl. Zároveň platí, že čím je hůl tvrdší, tím by měl mít hráč lepší techniku střely a sílu potřebnou k efektivitě střely. Mezi dospělými hráči je nejoblíbenější tvrdost 87 - 95.

  tvrdost kategorie
35 - 50 extra měkká žák
50 - 67 velmi měkká junior
67 - 80 měkká dorostenec
80 - 120 středně tvrdá až tvrdá dospělý

Tvrdost se někdy označuje také počtem písmen X, čím tvrdší, tím více písmen X. Např.: X-Stiff, XX-Stiff, XXX-Extra Stiff. Obecně lze říci, že měkčí hole užívají útočníci střílející švihem, tvrdší potom obránci často střílející nápřahem.

Délka hokejky

Obecně se dá říci, že délka hokejky by měla hráči dosahovat po bradu, když hráč stojí na bruslích a hokejku má opřenou o špičku čepele. Jinak je délka hokejky individuální věc. Pokud je hokejka vyrobena z kompozitu je možno ji prodloužit nástavcem. V případě, že je hokejka dlouhá dá se jednoduše zkrátit zaříznutím.

Návod jak prodloužit hokejku

Povrch shaftu

povrch hokejky

Povrch shaftu hole může být opatřen protiskluzovou úpravou. Tento protiskluzový grip zlepšuje ovladatelnost a cit pro držení hole. U nejvyšších modelů je tento lepivý povrch doplněn také strukturou povrchu hole, která navíc snižuje riziko vyklouznutí z rukavic. Požadavky hráčů jsou různé podle zvyklostí a zkušeností.

Návod jak vyměnit zlomenou čepel

V případě, že hledáte nějakou hokejku, kterou jste nenašli v naší nabídce, neváhejte a kontaktujte produktového manažera.

Každý výrobce nabízí hokejky s různým zahnutím čepele a drobné rozdíly. Vyberte si to správné zahnutí podle tabulky.

přihlaste se Košík: 0 Kč