Jak vybrat squashovou raketu

Výběr squashové rakety znamená pro každého hráče vždy velmi tvrdý oříšek. Vzhledem ke způsobu prodeje a našim zkušenostem Vám díky našemu stručnému rozcestníku výber ulehčíme.

Podle stupně pokročilosti

Ve squashi všeobecně platí, že základními parametry pro výběr rakety je její vyvážení. Samozřejmě neméně důležité je materiáové složení, samotná hmotnost a velikost hlavy, ale vyvážení určuje, zda je raketa spíše pro agresivního či technického hráče.

Záčatečník (rekreační hráč)

Pro začátečníky jsou nejlepší rakety vyvážené mírně až výrazně do ruky (méně než 360 mm) - nabízejí totiž nejen velmi dobrou manévrovatelnost a ovladatelnost, ale také neunavují ruku a především potom zápěstí hráče tak výrazně, jako by tomu bylo v případě těžší rakety vyvážené do hlavy. Hmotnost rakety pro začátečníka, který plánuje hrát alespoň 1x týdně, by neměla přesáhnout 200 g.

Přejít na rakety pro začátečníky

Středně pokročilý hráč

Středně pokročilí hráči mají poměrně široké pole při výběru rakety a vše vybírají podle svého herního stylu. Muži ve většině případů volí rakety s hmotností okolo 160 g a vyvážením více do hlavy (více než 370 mm), jelikož upřednostňují agresivnější pojetí hry, ženy naopak vyvážení spíše na střed či do ruky (méně než 365 mm), což zajišťuje lepší ovladatelnost a cit.

Přejít na rakety pro středně pokročilé

Závodní hráč

Kluboví a profesionální hráči často volí útočné, do hlavy vyvážené, rakety s nejpokročilejšími technologiemi. Velmi populární je kombinace extra lehké rakety s hmotností pod 150 g a výrazně do hlavy vyvážené rakety (více než 375 mm), což umožnuje výborně skloubit ovladatelnost rakety se smrtícím útokem.

Přejít na rakety pro závodní pokročilé

Podle herního stylu 

Pokud již nějakou dobu hrajete, snadno určitě dokážete identifikovat jaký styl hry Vám vyhovuje. Tomuto stylu lze také vždy přiřadit určité typy raket.

Technický styl 

Technicky založení hráči upřednostňují přesnost před sílou a jejich hlavní předností je technicky velmi dobře zvládnutý švih. Pro takový styl je ideální vyvážení do ruky (pod 355 mm). Pro zvýšení přesnosti je zároveň velmi vhodné vybírat raketu s menší hlavou.

Přejít na rakety pro technické hráče

Univerzální styl hry

Univerzální hráč kombinuje všechny typy úderů s podobnou četností. Během hry využívá celou plochu kurtu, z obrany střídavě přechází do útoku a užívá technické i agresivní údery. Ideální raketa pro tento styl by měla být vyvážená na střed a měla by mít hmotnost mezi 150 -165 g.

Přejít na rakety pro univerzály

Útočný styl

Útočný hráč se prezentuje rychlými údery s dlouhým nápřahem a k tomu výrazně napomáhá vyvážení do hlavy. Útočnému pojetí hry také výrazně napomůže výplet s tenkým průměrem (menší než 1.18 mm)

Přejít na rakety pro útočný styl

Testovací rakety

Nekupujte zajíce v pytli a vyzkoušejte si badmintonovou raketu před konečným rozhodnutím. Testovací rakety nabízíme na našich prodejnách v Brně a v Praze.

« Zpět na hlavní stránku squashové poradny

 

530 503 100 infolinka po - pá 8:00 - 17:00

Dárky pro sportovce  »

přihlaste se Košík: 0 Kč