Jak si vybrat in-line brusle?

jak vybrat inline brusle?

Kromě podrobných informací, které najdete u jednotlivých prvků v šabloně popisující technické parametry in-line bruslí, jsme pro vás připravili 3 jednoduchá kritéria, která vám výběr kolečkových bruslí zásadně usnadní:

1. Zkušenosti s bruslením

Stejně jako u ostatních sportů neznamená to nejdražší to nejlepší právě pro vás (i když bychom to asi neměli říkat :))

Rozhodně proto nedoporučujeme začínat na velkých kolečkách nebo speedových bruslích. Pokud si nejste jistí, kupte si raději nějaký základní model, který vyzkoušíte a třeba po sezóně prodáte dál. Je to lepší než si hned koupit top model, který vám bude ležet ve skříni nebo ho prodáte s velkou ztrátou.

ALE POZOR - in line bruslení se v principu moc neliší od bruslení na bruslích na led. Dá se říci, že pokud umíte na nich, na 90% vám to na kolečkových bruslích půjde ještě lépe!

Obecně platí, že intenzivnější a pravidelnější ježdění vyžaduje brusle, které jsou na to stavěné. Stejně tak nemá cenu kupovat špičkové brusle pokud vyrazíte 1x za měsíc na pohodovou projížďku „okolo domu“.

2. Kde a s kým budete jezdit?

Před koupí dobře zvažte, kde a s kým budete jezdit. Pokud budete jezdit sami, nemusíte se ohlížet – vyberte si brusle, které vám nejlépe sedí podle kategorie in line brusle a koleček s ohledem na kvalitu dostupných inline stezek.

kategorie

kolečka

bota

zkušenosti

styl jízdy

Fitness inline

76-90 mm

měkká, pohodlná (soft)

základní až pokročilé

rekreační až sportovní

Street inline (Urban)

76-80 mm

pevnější pohodlný skelet

pokročilé

rekreační až sportovní

Speed inline

100 mm a více

nižší kotníková z pevného skeletu

pokročilé

výkonnostní až profesionální

Aggressive inline

50-60 mm

celoplastový skelet

základní až pokročilé

agresivní

Off-road Nordic Skating

150-165 mm

měkká, pohodlná (soft)

pokročilé

rekreační až výkonnostní

Hokejové in-line

do 80 mm

hokejová

pokročilé

sportovní až výkonnostní

Výběr bruslí zvolte, také podle svého okolí. Pokud budete jezdit převážně ve skupině, je dobré se podívat, na čem jezdí ostatní. Pokud si např. koupíte brusle s 90 mm a plánujete jezdit s přítelkyní, která vlastní model s kolečky 78 mm, brzy si asi půjdete na nervy. Ona nebude stačit, i kdyby se ... :)

3. Cena in-line bruslí

U kolečkových bruslí (více než kde jinde platí), že při nákupu kvalitní brusle se nevyplácí šetřit. Pokud to s bruslením myslíte vážně a hodláte bruslit alespoň 2x týdně, doporučujeme koupit brusle od cca 2500,- Kč výše. Od této částky seženete kvalitní brusle, které se vám odvděčí pohodlím a celkově s nimi bude méně dodatečných starostí. Dražší brusle jsou celkově lépe zpracované, pohodlnější a jsou použity kvalitnější díly.

Pokud bruslíte jen párkrát za sezónu, uvažujte o bruslích levnějších.

Dětské brusle

Kategorie dětských kolečkových bruslí je naprosto samostatná skupina speciálně vyrobených bruslí, které mívají nastavitelnou velikost podvozku (nejčastěji jednoduchým stisknutím tlačítka). Mezi další častou vlastnost patří, že podvozek bývá vyroben z lehkého a odolného plastu. Pro děti jsou také použity velmi malé průměry koleček a základní modely ložisek nejnižší třídy ABEC 5, které dětem bohatě stačí.

Kupte pro vaše děti ty nejkrásnější dětské kolečkové brusle!

Technické parametry bruslí

Jednotlivé technické parametry kolečkových bruslí máme podrobně vysvětlené (parametr funguje jako odkaz na vysvětlení) Vysvětlení parametru (např. určení) najdete v záložce parametry u každého modelu.

Tip na závěr: chcete-li ušetřit, podívejte se do sekce výprodej. Jelikož většina výrobců přichází každý rok s novou kolekcí, dají se tam sehnat modely pouze rok staré v doprodeji za výborné ceny. Rovněž nabízíme testovací brusle, které byly na Inline Megatestu, za výhodné ceny.
 

přihlaste se Košík: 0 Kč