Běžecké boty On Running

FiltrovatVýběr správné běžecké obuvi se může zdát jako alchymie. Základní pravidlo ale zní: „Kupte si o číslo větší běžecké boty, než nosíte do města.“

Boty na běhání můžete vybírat také podle toho, zda chcete běhat v zimě, v lese či ve městě apod. Pro ty, co běhají půl na půl po asfaltu a v přírodě, se hodí univerzální běžecké boty. Svá specifika mají i trailové běžecké boty nebo ty na silnici. Jestli jste ještě nikdy neběhali, mrkněte se do startu na běžecké boty pro začátečníky. Ideálně si do začátku pořiďte alespoň jeden pár objemové silniční obuvi, která dobře tlumí nárazy. Časem ale budete zrychlovat a propadnete kouzlu závodění. A na závody je přece jenom lepší závodní obuv, která je lehčí a rychlejší.

Dříve či později vyběhnete do terénu, kde zjistíte, že běh v silničkách po kamenech v blátě není ideální. Pořídíte si tak trailovou obuv, která vás podrží v náročném terénu. Střídejte pravidelně jednotlivé páry bot. Dáváte tak chodidlům neustále nové impulzy a používáte svaly na celém chodidle.

Pokud vám s výběrem nepomohl ani náš článek Jak vybrat běžecké boty, obraťte se na nás a my vám doporučíme běžeckou obuv, která vám sedne. A jestli už máte boty vybrané, mrkněte taky na běžecké oblečení.

Přečtěte si další běžecké články o běžeckém vybavení, technice běhu a dalších tipech pro běžce na Šatně.

530 503 100 Po-Pá, 8-16 h | info@sportobchod.cz

Přihlaste se Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}